| toteu1994 a întrebat:

am o foarte mare problema cu iubita mea.
suntem impreuna de 1 an si 4 luni, totul a fost bine si frumos pana acum ceva timp in urma.
trec direct la subiect ca nu are rost sa scriu tot felul de baliverne pe aici.
deci<
totul a inceput acum 4 luni in urma.
a inceput sa fie foarte indiferenta cu mine si foarte rece,nu imi mai da atentie,imi vorbeste urat,ma jigneste mereu,se enerveaza din orice,ne certam mereu pe prostiile care le are ea in cap.
vreau sa va spun ca locuim impreuna cu chirie,singurii bani din casa ii aduc eu,avem un trai decent,nici mult nici putin,dar ce am observat ea vrea mai mult din cate are,dar nu face nimic ca sa schimbe asta in afara faptului ca ma bate pe mine la cap ca nu are una ca nu are alta,etc.
ea nu munceste,dar isi doreste sa aiba avioane daca ma intelegeti. Si ma tot bate pe mine la cap ca nu avem unele chestii,cand zic ca ma bate la cap,ma refer ca se supara,se enerveaza si ma face in toate felurile.
in fine,lasam si asta la o parte,desi e o problema foarte mare din punctul meu de vedere.tin sa va spun ca nu sunt un alcolist sau un boschetar,stiu ce vreau de la viata.
o iubesc enorm de mult,nu am jignit-o niciodata,am facut mereu ca ea,chiar daca era gresit,mereu am grija ei,ii dau atentie si toate chestiile de genul.
si cea mai mare problema e ca eu nu primesc toate astea de cat jigniri si refuzuri din partea ei.
ca orice barbat vreau sa facem si noi dragoste, mi se pare normal, dar din partea ei primesc doar refuzuri..Ma deranjeaza chestiile astea si simt ca nu mai pot sa primesc refuzuri din partea ei, nu mai facem sex de vreo 2 saptamani acum. si nu e de doua saptamani astea, dar e ca nu mai facem sex de cat o data de doua ori maxim pe luna si eu simt ca nu mai pot..tot refuzuri seara de seara,nu stiu cum sa o mai iau,voua vi se pare normal sa stai cu o persoana in casa,pe care zici ca o iubesti,etc, dar sa va refuze mereu, sa va jigneasca si sa se certe cu voi tot timpul? Vreau sa va spun ca eu am 23 de ani si ea 19 ani..inainte era totul perfect dar acum e totul "imperfect". si nu stiu de ce,NU I_AM GRESIT CU NIMIC OAMENI BUNI.da-ti-mi un sfat ceva ca nu mai pot,sunt disperat...
dupa toate cate fac pentru ea, primesc in schimb doar indiferenta si reprosuri, va rog ajutati-ma.
scuzati-mi greselile si scuzati-ma daca nu ati prea inteles ce am scris si ce vreau sa zic..Va multumesc din suflet

12 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Ea de ce nu merge la munca? Nu are nici o calificare pentru a se incadra intr-o activitate? Daca nu are calificare trimite-o la un curs de calificare pentru a se putea angaja si ea si sa vada si ea cum se castiga banii. Dupa angajare, vei vedea ca totul se va schimba. Acum, neavand ce face acasa, se plictiseste si cand vii acasa isi varsa nervii si gandurile rele pe tine.

| NoName1989 a răspuns:

Vorbeste cu Mama ta(Soacra ei) ca se ocupa ea de fata

| toteu1994 explică (pentru Emilian65):

Are calificare, a terminat liceul de contabilitate.
nu stiu ce sa zic si ce sa mai cred.
ma deranjeaza foarte mult faptul ca ma refuza cand e vorba de dragoste si etc..nu ma mai pupa, nu ma mai alinta, nimicc..doar nervi.

| toteu1994 explică (pentru Emilian65):

As vrea sa ma port si eu asa indiferent cu ea, dar nu pot, nu stiu ce comportament sa am fata de ea.
ajutati-ma va rog cu orice sfat..va multumesc

| corbulalbrosu a răspuns:

Baiete, da-i "viteza". Cu cat o vei face mai repede cu atat vei fi mai "in castig". Lumea-i plina se femei serioase, iubitoare si partenere de viata desavarsite.

| toteu1994 explică (pentru corbulalbrosu):

Sincer ma gandesc si la chestia asta, dar mi-e teama ca fac o greseala si o sa sufar mai tarziu, nu am suferit niciodata si pana la ea nu am mai iubit pe nimeni, nu sunt un pampalau de ala care a stat fara femei pana la 23 de ani, doar ca nu am fost indragostit.
acum nu stiu ce initiativa sa iau.

| Dacii2326 a răspuns:

Dupa tot ce ai spus aici, imi pare ca a gasit pe altcineva

| Hainagiu_Tudor_1905 a răspuns:

Dude, daca simti ca e o problema intreab-o ce are cu tine, fii insistent, daca vezi ca se comporta asa, poate ca vrea sa te insele, asa ca ai putea sa zici sa plece pentru ca ea nu are job, deci nu are ce sa faca in viata, da-o afara din casa, gaseste-ti alta mai buna pentru tine, una care sa fie draguta, si sa castige bani. O femeie normala ar trebui sa te adore, sa te iubeasca si sa te respecte. Daca ai skype sa mi-l dai te rog poate te mai ajut.

| BuffaloxD a răspuns:

Well, uneori o fata are nevoie de puțin spațiu, ea e încă tânăra, poate doar se simte copleșită de tot ce se întâmpla și ii e frica sa nu se grăbească cu unele lucruri. Atunci când oferi unei persoane dragi niște lucruri, nu trebuie sa te aștepți de la ea sa îți ofere in cantități egale aceleași lucruri, poate in ochii ei tu ești cel care greșește, așa cum și tu o vezi pe ea cea care provoacă certurile, discutați ce se întâmpla și dacă relația mai are rost sa continue, comunicarea e cheia unei relații reușite. Sau poate doar nu sunteți făcuți unul pentru altul, uneori sa îți dai seama ca o persoana nu este potrivită pentru tine poate dura mult timp. Multă sănătate și fericire!

| bobbyG a răspuns:

Ai gresit ca i-ai pus totul pe tava. Sincer sa fi avut un iubit ca tine i-as fi facut toate poftele. Ai discutat cu ea? De ce face asa? Indiferent ce decizie iei vei suferi. Stai cu ea si dupa afli ca te-a inselat ori termini relatia, suferi dar dupa iti trece. Stiu ca e greu, in decizia asta ma aflu si eu laughing)

| Soare_Diana_1986 a răspuns:

Eu va recomand sa va duceti la un psiholog pentru cupluri deoarece chiar daca nu se vede, poate ai avea si tu o problema oricat de mica ar fii.....asta sau este insarcinata, femeile isi schimba starea si devin irascibile pe timpul sarcinii(la varianta a doua convingeo sa-si faca un test de sarcina)

| Bibi3107 a răspuns:

Heii.
Trebuie să vorbeşti cu ea, fără comunicare nu e nimic. Încearcă să vorbiți şi poate într-un final, ajungeți la un comun acord.
Spre exemplu, să vă despărțiți sau poate ea are o problemă şi de aia îşi descarcă nervii pe tine. Dacă e aşa, încearcă să gaseşti problema şi rezolvarea.
Baftă!