| iAngel a întrebat:

sunt impreuna cu prietena mea de 3 saptamani, pana acum noi nu ne-am intalnit sambata sau duminica, si vinerea asta vreau sa ii spun daca vrea sa vina la mine acasa sa ne uitam la un film impreuna, iar pe urma o conduc eu acasa.

Problema este ca nu stiu cum sa ii spun sa nu se gandeasca la ceva gresit(sex)

Eu am 17 ani si sunt mai mare ca ea cu un an, suntem in acelasi liceu dar clase diferite, dar in fiecare pauza ma duc la ea si o tin in brate si ii spun cat de mult o iubesc.Ne iubim foarte mult.

Pentru ea este prima relatie iar eu am mai avut relatii dar nu am simtit pentru nimeni ce simt pentru ea, si amandoi suntem virgini.

Dar cum sa ii spun sa vina la mine sambata/duminica sa ne uitam la un film fara sa se gandeasca ca vreau sa ii propun sa facem sex, serios nu am deloc chestia asta in cap, dar vreau sa fiu langa ea mai mult timp.Sambata si duminica daca nu o vad imi este foarte dor de ea.
Si cu ce as putea sa o fac sa o alint/sa ma placa mai mult (Eu mereu ii spun ca este frumoasa, superba, o zeita si chiar este adevarat dar vreau mai mult.)

3 răspunsuri:
| AlexEuManu a răspuns:

Bai daca ai ajuns la 17 ani si esti virgin inseamna ca esti moale rau, cheamo la tine si profita de moment doar nu o sa ramai virgin toata viata!

| TilaTequila a răspuns:

Pai avand in vedere ca ea nu a mai avut relatii, nu stie cum se mananca treaba asta. mai bine nu o chema pentru ca automat se va gandi" de asta se poarta asa frumos, sigur vrea ceva" asa gandesc fetele laughing zi sa iesiti la un suc, oriunde altundeva, dar sa fie afara. mai asteapta putin... spune-i asa pe ocolite, daca ar accepta sa vine la tine, explica-i daca vezi ca faze vreo fata ca nu ai niciun plan...eu te-as sfatui sa nu o chemi. big grin

| violetajustme a răspuns:

esti baiatu perfect! cel mai frumos lucru este sa vezi un baiat indragostit! explica-i prietenei tale ca ti la ea si nu ai lasa-o pentru nicio alta fata,explica-i frumos ca vrei sa iti petreci mai mult timp cu ea pentru simplu fapt ca in weekand ii simti lipsa,asiguro ca parintii sunt acasa si ca nu se va intampla nimic, spune-i sa te asculte si sa te inteleaga, nu vrei nimic decat sa ii fi aproape! in cazu in care are dubii incearca sa ii propui altceva numai sa stati mpreuna. poate te ajuta!