| anonim_4396 a întrebat:

Am o poveste lunga care va rog sa o citi happy
Deci cam acum 2 ani cand eram la mare eram in camera la o fata Andreea si mai era inca o fata pe porecla bubu.Ne jucam la iPad cand m-am trezit cu mana lui Andreea pe spatele meu.M-am simtit ff bine dar m-am speriat si dupa acest gest al ei eu in urmatoarele zile am inceput sa o ignor, sa ma uit in alta parte cand se uita la mine (stiu, am facut o mare PROSTIE) si dupa acasa imi dadea meseje pe facebook cu [ce mai faci?] etc. Chestia asta m-a incitat dar m-a si speriat nu siu de ce sad
Acum, in 2013 am venit cu un baiat, care a fost si in 2012 si el vorbind cu ea am inceput si eu sa vb cu ea, in fine, asta a inceput sa se dea la ea brutal, facandu-i glume de genu [Sti, sunt prezervative la reducere la magazin] punandu-i mana la fund...Ideea este ca doar el facea asta ci ea, Andreea nu in atingea pe el mai deloc si ii zicea sa termine cand o atingea la fund.Mie mi-a zis asa [Daca ar avea fata acoperita si sanii mai mari ar fi buna] deci eu sa inteleg ca lui nici nu il intereseaza de ea ci doar sexual. Eu nu m-am lasat mai prejos si am inceput sa ma uit in ochii ei, sa ii dau chestii cand ii scapa, sa ii duc catelul in camera.Intr-o seara cand ne uitam la un serial care nu ma interesa, motivul pentru care eram acolo era ea si eu stand langa ea am inceput sa ii mangai umarul. Apoi intr-o zi eu si cu ea am mers la un parc de distractii, baiatul ala fiind plecat altundeva si eu avand o unica sansa sa stau cu ea caci ala statea ca lipitoarea de Andreea si ne-am dat in carusel, cand eram sus de tot i-am atins piciorul uitandu-ma in ochii ei...Cand am ajuns jos ea a iesit din cabina aia ca un glont dintr-un pistol, si la masa din seara acestei zile ea imi evita privirle se uita in alta parte (cum ar veni vorba aia [ti se intoarce roata])
Dupa aceasta intamplare ea a incaput sa se dea si ea la baiatul ala care pana atunci nu prea ii dadea atentie.Dovada cea ma mare ca lui nu ii place de Andreea este ca ea i-a zis lui sa mearga pe plaja fiind noapte, sa stea acolo si el a zis [Nu am chef, ma duc sa ma culc]
Si in final ajung la ultima zi din vacanta asta punand-o pe bubu (pe care am mentionat-o la inceput) sa ii dea o bratara pe care o cumparasem pentru ea de la parcul ala de distractii dar nu am putut sa ii o dau din cauza baiatului ala care statea ca lipitoarea pe langa ea cu unicul scop de a eu pune lui Andreea.
In final cand ea sa plece cu masina ei acasa si eu cu a mea am pus-o pe bubu sa ii dea repede bratara aia stiind ca era de la mine. Si mentionez ca Andreea parea foarte atasata de asta dupa chestia cu caruselul.
Acum va rog sa imi dati niste sfaturi pentru ca nu stiu ce sa cred...ori se intoarce roata ori ea ma place dar ascunde asta prefacandu-se ca ii place de alalalt.Va rog dati-mi niste sfaturi

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Bună!
Eu cred că tipa te place şi a început să se dea la tipul ăla să te facă gelos şi a fugit atunci pentru că s-a simţit ruşinată de gestul brusc, probabil ea fiind mai timidă, sau pur şi simplu s-a supărat crezând probabil că şi tu o consideri o fată uşoară asemeni bădăranului ăluia.

| Cristiann25 a răspuns:

In primul rand cati ani aveti?

| C26 a răspuns:

Buna.
Pai tu daca esti baiat si daca iti place de ea, vorbeste cu ea..Si fa primul pas, ca na esti baiat doar happy
Spune-i ca iti place de ea etc.Da-te in vorba cu ea, si vezi cum iti vorbeste, apoi incerca s-o mai inviti in oras pe undeva. Apropie-te de eahappy

| Vladutzutvi a răspuns:

Salut,ai mare grija cum scrii,dar sa trecem peste asta k nu ne doare pe noi de asta,sa trecem la subiectwinking.
Ok... icearca sastai prin preajma ei un timp,te mai apropii de ea, gasesti un subiect sa vorbesti cu ea, o faci sa rada, sa se simta bine, si daca poti sa o inviti la un suc de vreo2-3 ori te mai apropii de ea(psihic) si daca spui ca iti place de ea, o intrebi daca vrea sa fie prietena tawinking si in functie de raspuns si caracter vezi daca ii place si ei de tine, daca nu, o intrebi daca vrea sa ramaneti amici. Stiu e usor de spus dar e mult pana la prima "intalnire" crede-ma, la mine a functionatwinking hai ceauwave sper ca te-am ajutat.

| TrandafirelSimpaticul21 a răspuns:

Esti din lugoj?laughing