| M13 a întrebat:

am o problema. Am o colega in clasa care ma place ( nu mi-a spus ea am aflat ) cert este ca si eu o plac si incepem sa avem o relatie mai apropiata. Problema este ca ei i se pare ca eu sunt civilizat, manierat etc. cand eu sunt fix opusul, si nu imi dau seama daca ea se face singura sa creada asta sau chiar asta i se pare ei. Eu cel putin nu vreau sa fac o impresie gresita, si vreau sa fiu eu insumi... Ar fi ciudat daca i-as explica eu asta, si chiar nu ma intereseaza de obicei ce crede lumea, dar pe ea o plac foarte mult si chiar nu stiu ce sa fac...

Răspuns Câştigător
| antonimilk a răspuns:

In unele cazuri dragostea te poate schimba. Uneori nu e bine sa te schmbi pentru nimeni dar eu zic sa nu o iei tare. Vorbeste dragut cu ea si ii spui ca vreti sa vorbiti impreuna. Alege un log frumos sau undeva unde e liniste. Cand ati ajunsi lasi decurga totul de la sine dar ii spui intr-un mod cat mai placut si cat mai frumos ca ai inceput sa ti la ea si sa te indragostesti, ca gandul tau e mereu la ea si vrei sa fie fericita.
Dupa ii spui ca vrei sa stabilesti ceva anume cum esti tu, sincer.
Ii mai poti spune ca tu tocmai ai riscat cu sinceritatea de ai spune cum esti si fi sentimental, sa se simta bine.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, ia-ti inima in dinti si spune-i ce simti! De acolo, vei vedea tu cum decurg lucurile si cum te comporti cu ea, ca-i chestie de bun simt si educatie, sa te comporti civilizat si frumos cu o fata.

| corbulalbrosu a răspuns:

Ar fi cazul sa ai cu ea o discutie face2face in care sa-i explici intr-un mod cat mai explicit, civilizat si manierat posibil care este de fapt adevarata ta fire, convingere si comportament in atat in societate cat si in relatiile particulare. Succes!

| Elena9328 a răspuns:

Sa i explici.

| AlexCratima2000 a răspuns:

Eu zic sa ii explici, daca te iubeste va intelege