| Anonima2023 a întrebat:

Buna TPU! Efectiv simt ca numai pot.Simt ca cedez.De 6 ani de zile nu am prieteni.Sunt oraseanca mutata la tara.Toată meu a murit când aveam 16 ani.El mi-a fost cel mai bun prieten,mi-a fost alaturi, mi-a deschis ochii si calea asta pana să-l pierd si imi pare nespus de rău ca l-am pierdut.Inca mai sufar după el chiar daca stiu ca nu se va schimba nimic si ca nu se va întoarce.Cu mama nu am o relație așa apropiata. Avem concepții diferite, nu ma sustine in mai nimic din ceea ce vreau sa fac si nu e de acord cu nimic.Cred ca ma simte ca vreau să-mi fac iubit si stiu ca e puțin speriata dar totuși numai sunt un copil de 14 ani.Am 18 ani si sunt clasa a 12 a.Stiu ca o să-mi spuneți sa invat pentru bac dar pur si simplu nu pot sa ma concentrez la ore.Colegii mei se cunosc de mici unii sunt rude intre ei si sunt din același sat.Ei se vad si după ore (au permisul de conducere) iar părinții lor sunt prieteni intre ei.Fiecare copil este intr-o anumita gasca.Eu nefiind cu niciun coleg in sat (sunt singura)si nu am posibilitatea sa ma deplasez pentru ca eu si mama nu avem permis de conducere eu am rămas pe dinafară. Nici nu am ceva in comun cu ei.Nu vrea nimeni sa ma cunoască si in acelasi timp sa ma accepte așa cum sunt.Am făcut cum a zis si utilizatoarea Violleta am note bune la școală si degeaba...tot nu ma baga nimeni in seama.In plus, eu învăț pentru mine nu sa-mi impresionez colegii.Pe mine nu ma interesează părerea lor despre mine.Important e sa fiu eu mulțumită de mine si viața mea.Eu nu stiu nimic despre ei.Stiu doar cum ii cheamă si atât.E ca si cum m-ar invita cineva la o petrecere si ar fi numai străini acolo.In plus nu o sa fac album cu ei si nici nu o sa merg la banchet.Nu are rost.Si nici nu-mi permit. Oricum fiecare o ia pe drumul lui.In sat nu am pe nimeni. Câine am avut dar l-am dat pentru ca după ce termin liceul voi pleca cu mama la munca in străinătate si nu are cine sa aibă grija de el.Relație adolescentina nu am avut niciodată.De cate ori când imi placea de un băiat lui ii placea de alta fata si invers.Nici nu prea am încredere in mine. Uneori ma simt inferioara altora.Cred ca se si vede asta pentru ca uneori par prea moale.Nu pot sa ma schimb.Am impresia ca alte fete sunt mai bune decât mine.Chiar acum când am început scoala am găsit o banca libera lângă o colega si nu a vrut sa ma lase sa stau lângă ea.Iar colegii din spate nu stiu de ce făceau misto de mine.Nu suntem o clasa unita.Ce au alte fete si eu nu am? Poate problema e înălțimea mea am 1.82 ori ca sunt prea grasa.Simt ca cedez psihic.Din cauza părinților mei nu am prieteni ca ei au vrut sa ne mutam de la București.Am inteles ca le era frica sa nu pățesc ceva.Dar prea m-au izolat.Simt nevoia sa vorbesc cu cineva si sa ma simt iubita in alt mod.Mi-e frica sa nu fac o impresie proasta. Părinții mei m-au mințit ca la 18 ani pot sa fac ce vreau doar ca sa ma facă să-mi vad de scoala.Si nu mi s-a urcat libertatea la cap ca nu merg in cluburi nu fumez nu ma droghez nu-mi plac manelele,nu-mi plac aventurile si nu chiulesc de la ore.Mi-am dorit enorm sa ajung pana aici. Vreau si eu sa am pe cineva caruia să-i pese de mine, care sa lupte pentru mine sa avem grija unul de altul.Sa fie ceva intens, profund.O relație cu obligații.Nu relație cu beneficii sa șteargă cu mine pe jos.Si sa fie reciproc.Am așteptat destul."Știi când îti dai seama ca ești la limita? Atunci când intr-o zi,o prostie îti aduce lacrimi in ochi,când un cuvânt nesemnificativ te afectează profund.Dar asta nu înseamnă ca ești fragila sau slaba, ci ca ai îndurat o mulțime de lucruri pentru o perioada lunga de timp.Si numai poți suporta". Help.

Răspuns Câştigător
| pufulescu0o a răspuns:

Nu stiu cu ce te-ar putea ajuta cineva de la distanta. Isi ofera unii pe aici prietenia online dar si asta este ineficienta. Tu trebuie sa gasesti un baiat in apropierea ta.
Ma mira totusi ca nu ai o prietena buna cu care sa mai iesi si sa schimbi o vorba! Poate mama ta chiar a fost prea stricta!

| Anonima2023 explică (pentru pufulescu0o):

Chiar asa a fost.Prea m-a izolat.Am rămas in urma cu multe.

31 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Looool tu nu poți invata din cauza ca nu te suna nimeni sa iesi sau un gagic sa te fta în loc sa te bucuri ca ai timp sa inveti pe bune ce generatie pierduta laughing

| Anonima2023 explică (pentru Catrice):

Mai bine te abții decât sa ma iei peste picior.

| Catrice a răspuns (pentru Anonima2023):

Realitatea doare, știulaughing

| Anonima2023 explică (pentru Catrice):

Nu inteleg.La ce te referi?

| CleanHeart a răspuns:

Trebuie tu sa te intaresti

| Vasilake a răspuns:

Cu siguranta eu sunt cel pe care-l cauti. Sunt blond, 1, 90m, 110 kg, sportiv, ochi albastri, potent din toate punctele de vedere.
Vreau sa fii virgina ca m-am saturat de vagaboande.

| Anonima2023 explică:

Tatal meu*. Scuzați greșelile.

| Hrea12345 a răspuns:

Te scot eu din incurcatura. Am tot 1, 82m dar si peste 50 de ani. Hai ca te scot in oras,

| Anonima2023 explică (pentru Hrea12345):

Eu vorbesc serios iar voi faceți miște de mine. Ești prea mare pentru mine.Du-te si cauta-ti pe cineva de varsta ta.Tu nu ar fi trebuit sa fii căsătorit? Ori iti inseli nevasta.Nu ma atrag bărbații in vârstă

| Anonima2023 explică (pentru Anonima2023):

Mișto*

| Hrea12345 a răspuns (pentru Anonima2023):

''Vreau si eu sa am pe cineva caruia să-i pese de mine, care sa lupte pentru mine sa avem grija unul de altul.''
Eu sunt acela! Imi pasa de tine (sa nu ajungi prin patul altora) si am si grija de tine (de 3 ori/noapte).

| Anonima2023 explică (pentru Hrea12345):

Cum adică? Am 18 ani.

| Hrea12345 a răspuns (pentru Anonima2023):

Pur si simplu. Meriti sa aiba cineva grija de tine si merit si eu una de 18 ani. Deci ne pasa unul de altul. Intens si profund. Foarte profund.

| Anonima2023 explică (pentru Hrea12345):

????

| Anonima2023 explică (pentru Hrea12345):

Nu imi plac bărbații in vârstă.

| Hrea12345 a răspuns (pentru Anonima2023):

Pai nu spui ca nu-ti plac. Vrei un iubit. Poftim il ai in fata.

| Anonima2023 explică (pentru Hrea12345):

Acum iti spun.Nu-mi plac bărbații in vârstă.Iar eu am cerut sfaturi nu sa ma luați la misto.

| Marius22222222222 a răspuns (pentru Anonima2023):

Buna hai te rog frumos in privat.

| Anonima2023 explică (pentru Marius22222222222):

Nu pot ca sunt senior.Si eu am întrebar altceva.Site de...

| Marius22222222222 a răspuns (pentru Anonima2023):

Whatsapp Snapchat

| Marius22222222222 a răspuns (pentru Anonima2023):

Chiar incerc sa te ajut

| Anonima2023 explică (pentru Marius22222222222):

M-ați ajutat foarte mult.Ce sa mai...

| Marius22222222222 a răspuns (pentru Anonima2023):

Faci cum vrei

| Marius22222222222 a răspuns (pentru Anonima2023):

Nu ai pe nimeni iar când apare cineva respingi de asta nu ai

| Anonima2023 explică (pentru Marius22222222222):

Nu ma mulțumesc cu oricine si cu orice. Logic ca am si pretenții.

| Marius22222222222 a răspuns (pentru Anonima2023):

Ok am vrut doar sa te ascult.nu te pot obliga

| Săpăligă2002 a răspuns:

Rețele de socializare sunt cel mai prost metod de as aranja prietenii s-au iubita.
Din cauza Facebookului de oamenii au avut relații stricate.
Baga-mi-aș *** pe Facebookului al mă-tii și cine a inventat porcăria aia.

| AndreiFilo a răspuns:

Lasă insta?

| Anonima2023 explică (pentru AndreiFilo):

Nu am Instagram.

| AndreiFilo a răspuns (pentru Anonima2023):

Fb ceva.