| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu viata mea sexuala. Sunt impreuna cu o fata de aproximativ 5 luni. Am tot incercat de atunci sa facem sex, dar mereu cu dificultati. Pe ea o doare mereu atunci cand incerc sa o penetrez. Penisul meu are o circumferinta de 15.2 cm dar este si curbat in sus. De cate ori am facut sex am penetrat-o putin, abia am introdus capul penisului, si am continuat cu degetele sau jucariile sexuale. Pe final cand era mai excitata puteam introduce lejer capul si putin din penis, dar cand ajung la acea curbura de care v-am spus, nu mai pot continua. E frustrant fiindca abia introduc 8-9 cm, iar vaginul ei e de 13. Mentionez ca am 19 ani si n-am mai avut decat o prietena cu care am intampinat aceeasi problema...

Cum as putea rezolva? Se poate face ceva la ginecolog in cazul ei? Se va largi vaginul ei in timp? Sa folosesc si mai mult lubrifiant? Deja folosesc destul, cred...
Voi pune intrebarea pe anonim din motive personale. Va rog sa raspundeti cu seriozitate.

4 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Cum ai masurat adancimea vaginului ei?!
Pune mana si citeste, si exerseaza si fa preludiu ca lumea, ca aia e baza, nu altele!
Fi curat, finut, rabdator si intreab-o, si verifica digital cand e destul de umezita, dar cel mai bine e sa iti confirme ea, cand e destul de lubrifiata, si atunci intri usor.
Graba strica treaba!
SEXUL NU E CIOCOLATA!

| Violleta2022 a răspuns:

Problema este lipsa preludiului care permite feteii sa se excite, sa se umezeasca sis a se dilate vaginul.
cand nu exista preludiu, penetrarea este greoaie si dureroasa, facan neplacut actul sexual.
Tu ori nu ai esxperinta sexuala ori nu ai habar ca afata rae nevoide 10 minute de preludiu, in care trebuei sa fie atinsa pe punctele erogene, eventual obtinandu-i un orgasm clitoridian ca sa fie complet umezita, relaxata si pregatita pentru sex, inainte sa sari pe ea si sa ai sexul cu penetrare.
Dupa cum spuneam, vaginul ei se dilata si contracta in timpul sexului, dar numai daca este pregatit pentru sex.
Nu-ti fa probleme, ca nu ai cine stie ce penis imens, fiind de masura medie, deci, nu-i problema de penis aici ci de excitare si preludiu.

| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru informarea ta CORECTA, te anunt fiindca pana acum ar fi trebuit sa te informezi cat mai precis, incat sa stii ca adancimea vaginului mai ales in cazul fetelor inca adolescente si care nici NU au nascut inca, au o adancime medie a vaginului de circa 8-9 cm. Adica EXACT atat cat afirmi chiar tu ca reusesti sa introduci si mai spui ca si cu cealalta prietena ai intampinat exact aceeasi problema. laughing
Poate ca vei intelege anumite aspecte ''neintelese'' dupa ce vei lectura aceast raspuns. Asa cum aproape nici un om nu seamana cu altul, tot la fel aproape niciun vagin nu are un corespondent geaman, identic. Din acest motiv si in privinta dimensiunilor pe care le poate avea vaginul atat ca si adancime, dar mai ales in privinta largimii in diametru a lumenului vaginal, s-a ajuns la concluzia ca pot sa existe diferente chiar foarte mari intre largimea vaginului a 2 femei aparent identice d.p.d.v. fizic. Initial canalul unui vagin virgin are diametrul de cca. 5-7 mm latime, insa aceasta largime in urma intretinerii de contacte sexuale si intinderea continua a fibrelor musculare va creste constant si progresiv pana la o largime de 2-4 cm, valoare la care vaginul se va stabiliza in cele din urma. De obicei, dimensiunile unui vagin complet dezvoltat, ajuns la maturitate in 80-90% din cazuri, are o adancime care se situeaza in medie intre 8 si 11 centimetri, insa in timpul sexului in cazul in care excitarea devine extrem de intensa, insa din nefericire doar uneori si in foarte rare cazuri vaginul poate sa se lungeasca pana la 12-13(14) cm din cauza relaxarii muschilor. Insa in acelasi timp latimea canalului vaginal poate ajunge la valori cuprinse de regula intre 2, 5 si pana la 6 centimetri, dar in cazuri cu totul exceptionale lumenul vaginal se poate largi chiar si pana la 10 cm in diametru. Totul depinde de starea de excitatie, de starea de relaxare atinsa, dar nu in ultimul rand si de grosimea penisului partenerului de sex. Fiindca vaginul este un organ constituit exclusiv din muschi, in conditiile create de un preludiu bine efectuat, are capacitatea de a se intinde/largi exact atat cat este necesar incat sa se plieze si sa se potriveasca perfect ca si o "manusa" pe orice penis care o penetreaza indiferent de grosimea acestuia. Insa NU se intampla acelasi lucru si in privinta adancimii vaginului astfel ca marimea variaza insa foarte putin. Devine frustrant pentru cei cu penisul foarte lung, ca doar jumatate sau o treime din penis sa intre in vagin si restul sa ramana ''pe dinafara''. rolling on the floor Multa sanatate!?

| adsadav2 a răspuns:

Cine te pune sa faci sex?