| anonim_4396 a întrebat:

Am 18 ani si sunt impreuna cu o fata de aproximativ 5 luni. In acest timp am incercat sa facem sex de mai multe ori. Insa de fiecare data situatia era salvata de sexul oral. Iar asta pentru ca ea acuza mereu dureri. Niciodata nu am reusit sa introduc mai mult de 6 cm., mai mult de capul penisului. Penisul meu are 17 cm. in circumferinta si mi s-a spus ca eu as fi problema? E frustrant... Aveti niste sugestii?

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Mai taie și tu din ea...

| Freya1 a răspuns:

Pai ea este virgina? Daca ea este virgina normal sa aiba dureri dar acum nu este asa mare tragedie daca rabda 2 3 minute maxim.
Daca nu este asta posibil ca lubrifierea si sexul prea "dur" sa fie cauza.
In fine in ambele cazuri trebuie sa lubrifiati mai mult si sa o luati incet.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Foloseste mult lubrifiant.

| HazelEyes77 a răspuns:

Daca fata e la inceputul vietii intime e normal sa simta discomfort si durere in timpul penetrarii. Pune accentul pe preludiu ca sa ajunga la starea de excitatie, respectiv la o buna lubrifiere vaginala si astfel actul sa nu fie dureros/ mecanic/brutal. Se poate ca si circumferinta penisului tau sa fie o problema mai ales daca fata abia si a inceput viata sexuala. Trebuie sa ai rabdare sa fii tandru si intelegator si in timp discomfortul se va atenua si va face loc placerii. Numai bine

| MarianM8777 a răspuns:

Hmm... 17 cm e intr-adevar foarte gros... Foarte probabil sa nu fiti compatibili. Vei avea de munca in a gasi femeia care sa agreeze asa grosime. Bafta!