| haladin58 a întrebat:

Salut TPU, am realizat ca am ceva numit "frenulum breve" sau fren/frenulum scurt (ața de la penis). Prețurile pentru o operație de fren nu sunt chiar accesibile deci sunt alte alternative? Am înțeles că dacă îmi fac o operație de circumcizie a penisului o anumită parte din fren va fi și ea înlăturată, așa e? Și dacă e așa, pot avea acte sexuale fără durere și fren-ul nu mă va mai deranja? Am 17 ani, este posibilă o astfel de operație la vârsta mea? Vă rog dați-mi niște sfaturi.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Tu inca nu stii ce ai si am vaga senzatie ca le confunzi din cauza unei fimoze, nu a atei de la cuc.
Mergi la o consultatie medicala specilizata, la un UROLOG si el iti va spune exact ce ai si cum se poate rezolva problema ta.

Daca esti minor, operatia este gratis si se poate face la orice spital de stat.
De fapt, nici nu se poate numii operatie, fiindca este vorba de o mica interventie chirurgicala, facuta cu anestezie locala si in 10 minute pleci acasa, pe picioarele tale.
Sanatate multa!