| Radulalla a întrebat:

am si eu o intrebare
Am 17 ani si obisnuiam sa practic des masturbarea, de mai multe ori pe zii.Recent,de cateva luni o practic doar de 3-4 ori pe saptamana, de obicei cu 1-2 zile inainte sa fac sex sau pur si simplu pentru placere
Vreau sa ma las de acest viciu, dar am observat ca daca nu ma masturbez timp de mai bine de 3-4 zile+ am tendinta sa termin mai repede decat daca ma masturbez cu 1 zii inainte
Sunt putin complexat de performanta mea la capitolul durata, de obicei ma tine intre 5-10 min la primul act si mai mult la al doilea incolo, dar cateodata am momente cand ma tine sub 5min si trebuie sa prelungesc eu fortat, facand pauze de 10 secunde
Ok, gata cu textul *inutil* sa trecem la intrebare
Dupa 3 luni de zile de la inceperea vietii sexuale, si la varsta de 17 ani,masturbarea inca ajuta la intretinerea unei vieti sexuale bune(d.p.d.v al duratei, la sculat n-am probleme, mi se scoala xcand)
Sau
Daca incep sa nu ma mai masturbez DELOC(sau sa zicem 1-2 ori pe luna) ma poate ajuta sa am partide de sex mai lungi?

pentru unii intrebarea ar putea parea stupida,dar sa va dau un exemplu:
inainte ma masturbam des,nu puteam termina o partida de sex,pur si simplu nu-mi vinea sa-mi dau drumu si eram la inceputul vietii sexuale, dar dupa ce mi-am propus sa nu ma masturbez, m-am abtinut 1 saptamana si cand am facut sex,mi-am dat drumu cred ca din primul minut, din prima pozitie, si de atunci practic masturbarea timp de 3-4 ori pe saptamana si am partide de 3-7 min sau 5-10min dar vreau sa scap de acest viciu, si de accea va rog, fara misto-uri spuneti-mi daca este benefica masturbarea d.p.d.v al duratei sau nu (erectie am 24/7, placere la fel) doar durata este sub ceea ce cred eu ca sunt in stare

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poti incerca niste pastile care te tine mai mult timp fara sa ejaculezi.

| Zady a răspuns:

Lasa viagra, si stai linistit in privinta duratei actului sexual,nu trebuie sa durezse cateva ore un numar, daca va duce capul pe amandoi puteti sa aveti parte de un sex uimitor, e foarte bine si scurte dar multe, e bine si putine dar lungi, depinde cum privesti situatia si de fata cu care esti, masturbarea se practica in general in pubertate, e o metoda de a-ti cunoaste mai bine corpul in situatii de genul. cu timpul vei ajunge sa "duci" si mai mult la numere dar in loc sa devi obsedat de ideea asta mai bine cauti modalitati sa va simtiti amandoi bine cu pozitii diverse si altele care nu le pot spune ca poate le citesc copiii

| Radulalla explică (pentru Zady):

Ii place de la 10min in sus.da nu prea mult.da macar 10 min.cateodata ma tine cateodata nu...deci cu alte cuvinte. daca incetez sa mai practic masturbarea, si mai castig experienta ar trebui sa ma tina mult nu? (nu cu orelelaughing )

| Zady a răspuns (pentru Radulalla):

Teoretic da... Pana nu incerci nu poti sti

| Finlandianebuna a răspuns:

Cumpara-ti Viagra si o sa vezi cat te tine