| Dragonisgaby a întrebat:

am si eu o intrebare :
Ce inseamna cuvantu "VARIAZA"?
Dau funda big grin

Răspuns Câştigător
| doctginecolog a răspuns:

Sal,exista mai multe explicatii, depinde in ce fel de propozitii il folosestiwinkingvariaza-cand iti dai drumul intelegi turolling on the floor

6 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna,variaza adica difera,e diferit,deosebit, a nu semana, a nu fi la fel...

| FrozEenSoul a răspuns:

Aici depinde de sens laughing Variaza >>> Difera
variaza >>> isi da drumul... (depinde de sens si om laughing ) Baftawinking

| Rosemarie a răspuns:

Depinde...cand spui ca o persoana variaza de la una la alta inseamna ca sunt diferite, dar cand spui ca temperatura variaza te referi ca se schimba continuu si ca niciodata nu e tabil.
defapt.cred ca sensul general este ca se refera la ceva ce nu ramane acelasi

| Laurretta a răspuns:

Variaza=difera happy

| XtmCamiii a răspuns:

Variaza nu pot sa-ti explic contrar dar iti dau un exemplu
:Temperatura variaza de la cald la rece
acu depinde de ce ai inteleshappy

| buffymuff a răspuns:

A oscila