| Maria39popescu a întrebat:

am si eu o intrebare pe 11 iunie anul asta am avut primul contact sexual neprotejat logodnicul, nu a reușit sa ma dezvirgineze, dar a reușit cam 2 cm sa intre in mine, de atunci am avut 4 cicluri menstruale normale, am avut si ovulatie in fiecare luna, totul a decurs normal, numai ca de cateva zile simt ceva in stomac, sunt balonta, nu am avut stari de greata, nici pofte, dar ma gandesc sa nu fiu însărcinată, peste cateva zile imi vine menstruatia poate de asta sunt balonata si simt o greutate in stomac, va rog un raspuns sunt destul de îngrijorată

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca s-ar fi format o sarcina in urma sexul amintit care a avut loc cu 80 de zile in urma, sarcina ar avea acum 11 saptamani si ar fi aproape imposibil sa nu fi aparut/provocat modificari evidente, indubitabile ale corpului si organismului si acestea sa nu apara in testele de sarcina efectuate. De altfel se poate aprecia si/sau considera ca atat teoretic dar si practic ar fi fost imposibil sa se produca 4 menstruatii care sa fie apreciate ca fiind normale, care sa se desfasoare asemanator sau similar cu cele avute anterioar. Pentru a elimina orice urma de indoiala prezinta-te la un laborator de analize medicale pentru a-ti efectua un test de sarcina beta-hCG pe baza analizei de sange al carui rezultat intotdeauna are o acuratete/precizie de peste 98% Multa sanatate!

1 răspuns:
| Emilian65 a răspuns:

Daca dupa actul sexual din 11 iunie, ai avut de 4 ori menstruatie, nu poti sa fii gravida.