| anonim_4396 a întrebat:

Am varsta de 16 ani si ma masturbez de la varsta de 12 ani. Uneori ajungeam sa ma masturbez de 2-4 ori pe zi, dar nu mereu. Pot aparea efecte negative din cauza acestui lucru? Daca da, care sunt acelea? Ce pot face sa nu am nicio problema din punct de vedere al sanatatii? Daca m-as lasa definitiv de aceasta practica ar mai putea exista posibilitatea sa am vreo problema de sanatate? Va rog putin ajutor.

4 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Ce rautaciosi sunt!:)) Uite ceva care te va ajuta da?
http://www.iubita.ro/......5%A3i.html
Multa bafta!

| aNdReYW a răspuns:

In primul rand sa stii ca nu strica "o laba" spunand romaneste laughing la 1 saptamana, poate fi ceva normal dar de 2-4 ori pe zi, poate fi ceva legat de dependenta, cred ca e greu sa te lasi nu stiu. Mai esti virgin? Incearca actul sexual pentru a elimina nevoia de masturbare. Si de 2-4 ori pe zi, luand in calcul cate zile are anul laughing poate duce si la probleme de sanatate happy Eu zic sa consulti un psihologwinking

| Jägermeistr a răspuns (pentru aNdReYW):

Lasa-l ma ca el vrea sa ajunga ca oncescu laughing

| ramananonimptvoi a răspuns:

Au aparut deja.numai ai ce face daca esti obsedat de laba rolling on the floor)
ai grija sa nu-ti intre labareala in sange ca-i mai a dracu ca mercurullaughing