| sin123 a întrebat:

As avea nevoie de cateva pareri si sfaturi. Locuiesc in Italia iar cand am fost in vacanta de iarna acasa m.am revazut cu o fata cu care nu mai tinusem legatura de mult timp, care dupa ce m.am intors in Italia mi.a scris pe un social network. Am incept sa vorbim foarte des din acel moment, totul merge bine, si ne.am "apropriat" mult. Doar ca am inceput sa am niste sentimente puternice pentru ea, nu doar de prietenie. Ea mi.a dat cateva semne ca ma place, ce ar trebui sa fac avand in vedere si distanta. Daca nu simte si ea la fel nu as vrea, nu stiu, sa o sperii ceva, ca dupa sa nu mai tinem legatura. Multumesc pentru ajutor.

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Vino inapoi acasa si astfel rezolvi problema. Daca nu poti, atunci ia-ti gandul de la ea.

| NameHarris a răspuns:

Complicata treaba asta cu distanta.

| stark47 a răspuns:

Eu spun sa te gandesti dinainte la ceea ce ii poti oferi, gen, cat de aproape ii poti fi.eu spun sa nu te imbeti cu apa rece si sa fii luat de val si sa faci primisiuni pe care nu le poti tine.
o relatie la distanta cu greu mai poate fi numita relatie, insa se poate incerca. daca nu poti sa ii oferi prea mult, relatia nu va dura si te vei alege doar cu un gust amar la sfarsit.gandeste te bine inainte sa faci un pas