| Nicusor32 a întrebat:

As vrea sa imi dati si mie niste sfaturi cum sa fac ca colega de care imi place sa fie cu mine (suntem in clasa a 7a) iar ea este cu un baiat de a 8a nu stiu cum sa fac sa fie cu mine ca in fiecare ora se uita la mine imi zambeste in pauza vorbim despre orice...etc

Auzisem ca daca e sa o tratez cu indiferenta ea o sa ma bage in seama sa vad de ce nu vorbesc cu ea si sa fie cu mine asa am auzit de la niste oameni mai mari va rog frumos sa ma ajutati cu sfaturi cu orice dau funda!

Nu zic ca sa ma laud dar eu sunt mai frumos de cat baiatul acela

Sa nu va aud cu: lasai in pace nu te baga nu imi pasa as face orice sa fie cu mine!

2 răspunsuri:
| 000Diddy000 a răspuns:

Parerea mea e ca faza cu sa o lasi inpace ca vine la tine sa vada de ce o ignori etc e chiar opusul spune-i direct ca o iubesti, poate chiar de ziua ta de nastere cand o rogi sa nu vina cu acea persoana pentru ca nu il placi si cand sunteti singuri de ex in bucatarie spune-i ca o placi, nu nega adevarul ca pe urma ea va intelege altceva

| nimeninou a răspuns:

Toti baietii vor spune ca sunt mai frumosi decat ceilalti, e in natura noastra.
Solutia1: Spune-i intr-o zi ce simti pentru ea, ca iti place de ea...mrg, si apoi trateaz-o cu indiferenta. Vei astepta sa vorbeasca ea cu tine indiferent cat de mult va dura(o palma pe fund merge din cand in cand)
solutia2: alta!