| Nicusor32 a întrebat:

As vrea sa imi dati si mie niste sfaturi cum sa fac ca colega de care imi place sa fie cu mine (suntem in clasa a 7a) iar ea este cu un baiat de a 8a nu stiu cum sa fac sa fie cu mine ca in fiecare ora se uita la mine imi zambeste in pauza vorbim despre orice...etc

Auzisem ca daca e sa o tratez cu indiferenta ea o sa ma bage in seama sa vad de ce nu vorbesc cu ea si sa fie cu mine asa am auzit de la niste oameni mai mari va rog frumos sa ma ajutati cu sfaturi cu orice dau funda!

Nu zic ca sa ma laud dar eu sunt mai frumos de cat baiatul acela

Sa nu va aud cu: lasai in pace nu te baga nu imi pasa as face orice sa fim impreunabig grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing)) sincer eu nu-ti zic sa nu te bagilaughingdin potrivalaughing) fa ceva sa ii dspartidevil spune-i fetii ca o placi si ca vrei sa fi cu ea:X spune-i cuvinte dulci :X Funda? daca mai vrei sfaturi baga id-ul meu clauditza_2cool_4u

| BeyondtheGrave a răspuns (pentru anonim_4396):

Si dupa aia mai zic fetele ca baieti is perversi jajajajaja

| djkwffwwfw a răspuns (pentru BeyondtheGrave):

laughing laughing laughing acum e inverslaughingne-am modernizatdevil

| BeyondtheGrave a răspuns (pentru djkwffwwfw):

Tare tongue

| djkwffwwfw a răspuns (pentru BeyondtheGrave):

:devil) stiulaughing nu numai voi aveti voiephbbbbt

| BeyondtheGrave a răspuns (pentru djkwffwwfw):

In chestia asta te cam inseli tongue eu n-am zis ca nu aveti voie :p ii un proverb "dupa fapta si rasplata" si dupa modul in care vorbesti ai fi patit-o cu vreun baiat si acum vrei sa te razbuni tongue daca nu cumva ai facut-o deja tongue

| anonim_4396 a răspuns (pentru BeyondtheGrave):

laughing Nu am patit-o cu nimenilaughing dar.nu stiu asa e gandirea meathinkinglaughing

| BeyondtheGrave a răspuns (pentru anonim_4396):

tongue in orice caz faza cu "dupa fapta si rasplata " ii valabila tongue

12 răspunsuri:
| Kyky a răspuns:

Daca tot sunteti atat de apropiati incat vorbiti mai tot timpul, gaseste o ocazie sa fii doar tu cu ea undeva (poate intr-un local, la un suc) si spune-i ce simti pentru ea, dar evita sa-i spui ceva legat de tipul cu care este acum (si-anume cum ca el nu e potrivit pentru ea, ca pare pampalau etc.)
Apoi, in functie de raspunsul ei, vezi ce ai de facut pe mai departe.

| GagicaCuPrajiturele a răspuns:

Nicusor,e greu de inteles.Ea...Eu cred ca ea te place,in sensul de prieteni,din moment ce nu se desparte de iubitul ei mai mare.Faza cu "sa o tratez cu indiferenta ea o sa ma bage in seama sa vad de ce nu vorbesc cu ea si sa fie cu mine " se accepta la fete,baietii nu prea fac chestia asta,ar trebui insa,doar as intelegi ca are pe altcineva drag, iar ea te iubeste ca pe un prieten... dragostea e complicata, la fel si campul ei de lupta. sper sa te descurci si multa bafta!

| MAMYNYTO a răspuns:

Salut! Daca iti place de ea lupta. cum? Cauta teme, subiecte care ei ii plac. Cauta sa ai cat mai multe lucruri in comun cu ea si daca invata bine cauta sa o impresionezi si la acest capitol. Ai urmarit filmul liceenii. te sfatuiesc sa il vizionezi. succes

| BeyondtheGrave a răspuns:

Deci mai nicusor tongue sfatu meu ii urmatoru. incearca sa te apropi cat mai mult de ea in primul rand ca amic fi cat mai atent la fiecare detaliu, daca isi schimba cercei daca ii suparata chesti de genu si incearca sai demonstrezi ca esti genu de baiat care o sa fie mereu langa ea cand o sa aiba nevoie de cineva tongue si asa putin cate putin o sa o castigi si daca ii si spui cati place de ea ii si mai bine tongue

| Nicusor32 explică:

Va multumesc mult la toti big grin