| davidbalan a întrebat:

Aseara am facut sex cu o fata, insa primele 2 minute nu am folosit protectie. Tin sa precizez ca nu am simtit nimic, nici o ejaculare, nu m-am masturbat inainte sa zic ca a ramas ceva pe penis. Dupa, am folosit protectie. Insa sunt ingrijorat daca este vreo sansa sa fi ramas insarcinata? Ma tem ca in acele 2 minute sa nu se fi format vreun lichid pre-ejaculator care sa poate sa formeze sarcina. Sa cumpar sau NU pastila de a doua zi?
Multumes anticipat.

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu cred că e cazu mai ales dacă zici că n-avea de unde să fie spermă pe canal. lichidu ăla nu conține spermă, doar curăță canalu pe care dacă se întâmplă să fie spermă o „curăță" direct în vagin

| corbulalbrosu a răspuns:

Sarcina poate sa ia natere/sa se formeze NUMAI/DOAR in cazul in care actul sexual a avut loc in momentul in care ciclul menstrual al partenerei tale era in PERIOADA ZILELOR FERTILE. De asemenea spermatozoizii exista NUMAI/DOAR in continutul spermei autentice, NU si in continutul lichidului preejaculator. Pastila contraceptiva (de a 2-a zi) se foloseste NUMAI/DOAR in acea situatie in care posibilitatea si probabilitatea de a se putea forma o sarcina este sigura, evidenta sau imposibila de evitat. Doar TU, esti in stare sa analizezi si sa apreciezi pe baza celor precizate daca exista vreo posibilitate sa se formeze sarcina in conditiile real existente. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Daca era in perioada fertila, este posibil sa apara vreo sarcina nedorita.

| Andreeush a răspuns:

Depinde dacă se afla în perioada fertilă, oricum șansele sunt extrem de mici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru a evita aceste griji, folositi protectie de acum inainte.

Răspuns utilizator avertizat