| anonim_4396 a întrebat:

azi am făcut sex cu iubita mea, după primul număr am schimbat prezervativul cu unul nou, nu mai știu dacă aveam sperma pe mana când am făcut asta, dacă aveam e posibil sa ramana iubita mea gravidă?, e mai mare riscul dacă era în perioada fertila?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Atat posibilitatea cat si probabilitatea de a se putea forma/naste o sarcina poate sa existe doar/numai in cazul in care sexul a fost intretinut in cele 3 - 4 zile ale perioadei fertile. In orice alte zile ale ciclului menstrual situate in afara zilelor perioadei fertile formarea unei sarcini este practic imposibila chiar si daca sperma este ejaculata intentionat sau din greseala in vagin. Fiindca tu esti singurul/cel care stie in ce moment a fost intretinut respectivul contact sexual poate aprecia daca exista sau nu posibilitatea de a se forma o sarcina in acest caz. Multa sanatate!