| Andreiyy a întrebat:

azi am hotarat sa scap de o problema care imi sta pe cam de 3 ani. Cand aveam varsta de 13 ani am observat ca penisul meu este minuscul fata de alti copii, eu incercam sa ascund aceasta problema deoarece mi se parea foarte jenant, dupa 2 luni de zile mama m-a intrebat daca sunt normal dezvoltat, pentru ca un vecin avea problema pe care o am eu, si mama sa ingrijorat sa nu fiu la fel ca si el. Eu i-am raspuns mamei mele "desigur mami, sunt OK"... dupa varsta de 14 ani am dat deja de fete. (am avut foarte multe ocazii sa incep viata sexuala ) dar eu la varsta de 15 ani am constatat ca nu sunt in regula cu dezvoltarea. Cu toata jena si rusinea si umilinta care o aveam in suflet, i-am rostit mamei mele ce problema aveam, plangeam si vorbeam cate un cuvant la un minut eram foarte rusinos. A 2 a zi mama m-a dus la doctor, ma controlat sa vada ce am si a constatat ca am "fimoza" o mica lipitura. Mama a vorbit cu doctorul si au spus ca ma va opera peste 2 zile, si cand m-am dus la operatie m-a vazut domnul doctor (era altul) specialist in asa ceva, si cand a vrut sa imi dea anestezia a vazut ca eram "normal" Ma trimis acasa si a spus ca sa astept ca va creste singur. Si acum dragii mei prieten nu mai stiu ce sa fac sunt complet distrus, nu mai mananc de ceva zile din cauza stresului. Acum am doar 11 cm in lungime si este foarte subtire. Fimoza se poate trata la anii care ii am eu (16). Va multumesc frumos pentru timpul acordat, va doresc numai bine si sanatate la toata lumea! Pot sa mai rezolv problema cu fimoza sau e prea tarziu? imi va creste penisul daca ma operez? O sa imi fac curaj si o sa le spun alor mei sa ma duca la spital! Multumesc foarte mult!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.contraboli.ro/fimoza-cauze-simptome-diagnostic-tratament/
Sa-ti fie rusine atunci cand vei avea probleme cu erectia, mor de curiozitate, de unde a stiut mama ta de problema vecinului? :P

| Evelyn89 a răspuns (pentru anonim_4396):

Grozava subliniere a problemei cu vecinul laughing)))))

| Andreiyy explică (pentru anonim_4396):

Pentru ca mama veciunului e prietena cu mama mea am fost coleg de clasa cu veciunul. Si mama lui i-a povestit mamei mele ce a patit copilul.

| Said16 a răspuns:

De unde stie mama ta ce problema are vecinul tau cu penisul?
am o veste sa iti dau.
VECINUL ESTE TATAL TAU!

| Evelyn89 a răspuns:

Pentru linistea ta, ar fi mai bine sa treci peste rusine si sa discuti cu parintii tai! daca operatia iti va rezolva problema, calca peste timiditate si rusine si du-te la doctor. ca mai bine faci ceva acum cat esti tanar, ca sa poti duce o viata linistita si sa fii impacat cu tine si sa te simti bine in pielea ta. Astia sunt cei mai delicati ani din viata si tot ce ti se intampla acum, te va marca si nu o sa poti niciodata sa ai increderea de sine daca ai complexe. Nu te rusina, nu e nimic de ras sau de ascuns, mai ales fata de un adult! Da-ti sansa la o viata normala si rezolva-ti problemele, nu trai cu complexe pentru ca te vor urmari toata viata si e pacat! sper sa te ajute sfatul meu si sper sa faci alegerea corecta! multa sanatate iti urez.