| AestheticPerf a întrebat:

Cum ar trebui sa vorbesc cu o fata asa mai direct, dar sa nu sune asa brusc? Ma cunosc cu o fata de vreo aproximativ 3 ani, si as putea cand vorbesc cu ea sa o intreb direct ce hobby-uri ai, ce ai facut si de astea, dar mi se pare ca suna prea direct sau doar eu cred asta, nu vreau sa fie plictisita de mine, vreau sa ii faca placere sa vorbeasca cu mine, Imi da-ti niste sfaturi si niste exemple, v-a rog!

Răspuns Câştigător
| MarcelPan a răspuns:

Salut şi ție. Cu fetele trebuie sa te porti natural, sa fii tu insuți. Nu încerca să te dai mare când vrei să te afirmi, de cele mai multe ori dai greş şi te consideră un prost. De exemplu, presupun ca tu ai vrea sa ai peste ceva timp o relație cu ea, dar mai întâi vrei să vorbeşti cu ea. Eu îți propun să încrpi uşor... să nu te dai pe lângă ea deoarece în majoritatea timpului când vrei sa te dai pe lângă ea te încurcă cineva. Ca să o cunoşti mai bine, îți propun să ieşi cu ea şi cu încă o prietenă şi să vă plimbați, ori cu rolele, bicicleta, penny board ori alte prostioare. Îți doresc mult succes, la mine astea au funcționat si acum am o relație de 3 ani. Succes în continuare!

1 răspuns:
| GabrieloKg a răspuns:

Trebuie sa nu ii dai de inteles ca o placi. Odata ce o faci stie ca te poate avea si nu ii va mai pasa de tine(asta mai conteaza si in functie de persoana). Uite aici https://www.fiibarbat.ro/category/alex-david-zice/ acest link e foarte util. Incepe prin a te uita pe site, eventual la arhiva. Bafta, eu sunt rege al friend zonului.