| SorinTudor a întrebat:

SALUT TPU!

De cand a inceput anul scolar am pus ochii pe o colega care mi-a atras atentia prin faptul ca e mereu linistita, nu iese in pauza...eu nu prea am frecventat cursurile pana prin Octombrie cand am intalnit-o si nu stiu cum sa-i zic sa nu para prea ciobaneste ca vreau sa fiu cu ea...defapt nu sunt sigur daca ma place. Ma gandeam ca acum se apropie ziua indragostitilor sa-i cumpar un cadou in care sa-i strecor un bilet in care sa ii zic tot ce nu pot sa ii comunic verbal.
Este o idee buna?
Si ar mai fi problema ca ea mi-a zis odata ca ar fi cu un baiat da mie nu imi vine sa cred pentru ca nu pare genu...e prea timida
Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| NoNameexd a răspuns:

Trebuie sa ai curajul necesar sa-i zici unei persoane ce simti, altfel ar trebui sa ai curajul s-o vezi langa altcineva.Ideea ta este foarte buna, de ce nu? Chiar daca este mai timida, asta nu inseamna ca nu simte.Bafta!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1 intra in vorba cu ea
2 vezi reactiile ei
3 afla sigur daca are sau nu iubit
4 apoi o poti intreba daca vrea sa fiti impreuna.
Spor.