| anonim_4396 a întrebat:

De ceva timp am cunoscut un baiat la scoala si mi-a placut de el. Nu imi dau seama daca si lui ii place de mine sau nu big grin
Chestia consta in asta ca de la inceput de fiecare data cand ne vedeam imi zimbea mereu si ma privea in ochi. Eu l-am intrebat pe net care e motivul si el a zis ca pur si simplu face asta. I-am zis sa nu mai faca asa si asa a si facut big grin de zambit nu zambeste(doar uneori) dar tot continua sa ma priveasca
Intr-o zi ne-am privit in ochi unul altuia si am simtit o caldura(nu stiu daca o sa ma intelegeti) big grin
Problema este ca nu vorbim, poate ca el nu vrea sa ma cunoasca pe mine?!
PS- Mi-a zis o persoana ca el are prietena dar eu sunt sigura ca nu are.
Ajutati-ma
Ce pot sa cred? De ce ma admira mereu? De ce imi zimbea?
Exista vreo legatura?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Tu vrei sa te mariti cu el? ti ai cumparat rochie de mireasa? unde o sa faceti nunta? numele la copilul vostru l-ai ales deja?
voi va visati maritate cand va zambeste un baiat, noi privim fetele din multe motive mai ales la pubertate, poate te place, poate i place de tine ca amica, poate i plac ochii tai

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Daca iai si spus sa numai zambeasca clar ca crede ca stie ca nu il placi

| Antonies a răspuns:

Trebuie să vorbești cu el, hai să-ți spun. Eu sunt cam în aceeași situație (Sunt băiat)
Îmi place foarte mult de o fată de la mine din clasă, o iubesc enorm (Îmi place cum gândește, cum arată, și nu o vreau numai în pat cum m-aș gândi cu alte fete, de ea îmi place exact așa cum e). Faza e că nu îi spun ce simt, chiar dacă ne înțelegem bine. Mă uit mereu de multe ori la ea, dar și ea la mine (Chiar dacă nu mă uit în momentul ăla la ea, tot o văd „cu coada ochiului"). Asta mă deranjează foarte rău pentru că nu am curaj să-i spun ce simt.

| Elenaambasada112233 a răspuns (pentru Antonies):

Eu am curaj sa-i spun dar nu o fac pentru ca nu stiu daca e reciproc...

| onneshhott a răspuns:

Atunci de ce naiba i-ai spus sa nu iti mai zambeasca?
Voi pur si simplu faceti as ( lasa-ma in pace, nu mai vorbi cu mine, nu te mai uita asa la mine ) si dupa ( fata s-a cuplat cu alexandra, ce porc ) pur si simplu voi ( femeile ) nu intelegeti ca sentimentele unui baiat sau barbat pot fi mai complicate decat ale voastre.