| omulpaiangan a întrebat:

Ieri dimineata am avut primul contact sexual neprotejat si mi s-a rupt ata si mi-a curs sange si m-a durut. Azi inca imi curge sange si ma cam doare. E normal? Cam cat timp se va mai intampla asta?

Răspuns Câştigător
| Emilian65 a răspuns:

Va dura pana se vindeca rana produsa in urma ruperii atei.

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu este deloc normal sa se rupa "ata", adica frenul, deoarece o parte destul de importanta a glandului (capul penisului) va fi mult mai slab irigata cu sange si din acest motiv isi va pierde in mare parte sensibilitatea. In astfel de cazuri un om educat se prezinta la medicul urolog chirurg pentru a-i reconstrui frenul cu scopul de a se relua circulatia sangelui prin acel vas de sange rupt/afectat, in vederea irigarii corecte si normale a glandului pe viitor. In caz contrar sangerarea poate continua uneori cateva zile si gradul de a se infecta rana va creste proportional. Sanatate!