| CostyMe a întrebat:

Imi place de o colega foarte mult si as vrea sa ii compun o poezie de dragoste si in timp ce o sa citeasca poezia o sa intreb daca vrea sa stea cu mine. Imi compuneti si mie cateva versuri? Am facut decat o strofa ca nu prea am inspiratie acum si vreau sa o intreb in week-endul asta. Cine imi compune niste versuri dau cu cea mai mare placere funda+vot

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inima mea s-a luminat treptat
Atunci cand ochii tai m-au fermecat.
Daca as castiga o clipa din viata ta
Ar fi ca si cum viata mi s-ar transforma.

Ti-as darui si luna, chiar si stelele
Dar tot ce pot e sa-ti dau in dar lalele,
Te vad ca pe o fiinta sublima-ntr-un portret
Simt ca-mi faci zilele sa nu aiba strop de regret.

Si sper din suflet ca orice ai gandi acum,
Sa nu te schimbe si sa iti pastrezi acelasi parfum
Cel de care m-am indragostit plin de uimire si ademenit,
De caracterul tau, c-un suflet pur si linistit.

4 răspunsuri:
| Yaguar a răspuns:

Nu totul o sa depinda de poezie daca te place atunci si fara poezie poti sa fii cu ea. Daca ai decis sa-i scrii o poezie nu o sa fie corect ca in timpul poeziei sa ii spui ca vreai sa stai cu ea. Iar in zilele urmatoare dupa ce eai citit poezia poti sa ii spui ca vreai sa stai cu ea.

| RazvanGeorge a răspuns:

Zambetul tau ma face sa rosesc;
Frumusetea ta ma face sa ma gandesc;
La o frumoasa zi;
In care imi vei zambi;
Si atunci iti voi arata;
Toata iubirea mea!

Sper ca te-am ajutat, vreau sa stii ca am pus suflet in ceea ce am compus pentru ca si eu sunt in aceeasi situatie! Mult succes si bafta in viata! ( fiecare; inseamna urmatorul vers )

| bunny_6472 a răspuns:

Poeziile sunt foarte frumoase...si cred ca si ei i-ar placea...problema insa este alta:nu sunt compuse de tine.

| CostyMe explică:

Multumesc k v-ati straduit... o sa pun poeziiole voastre paralel si o sa iasa o poezie super.