| ZeRoGold a întrebat:

Imi place foarte mult de o fata dar nu stiu cum sa-i spun asta... sunt o fire mai timida.

Răspuns Câştigător
| WaterDrop a răspuns:

Cu cat eviti mai mult sa faci asta cu atat iti va fi mai greu in timp. Data viitoare cand o vezi, nu te mai bloca, nu te mai gandi de 100 de ori ce sa faci, nu mai ezita, ci mergi la ea si spune`i "Buna.Esti cea mai frumoasa fata pe care am vazut-o azi! Eu sunt, Gigel.Hai sa bem un suc impreuna dupa ore, vreau sa-ti arat un truc magic." (zambeste, stai relaxat nu ca la armata si uita`te in ochii ei cand spui asta.Banuiesc ca este la tine in scoala/clasa.) Daca te intreaba ce truc: "Cum ai reusit sa ma faci sa te plac atat de mult." Daca se scuza ca are treaba, ia`i numarul de telefon/facebook si incearca si alta data. Daca tot te refuza, atunci ai dat`o in bara pe undeva, insa nu te ingrijora, tocmai ai scapat de timiditate happy

P.S: Replica mea este pur orientativa si tine foarte mult si de tine ce vei spune in continuare sau cum o vei modifica in functie de situatie.

4 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Fratele meu fetele vor baieti cu tupeu nu timizi ori mergi cu tupeu la ea si o prinzi de buci ori stai ca fraierul si pierzi vremea

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca esti prea timid si nu reusesti sa-i spui/exprimi in mod direct, ai putea sa-i transmiti gandurile si dorintele tale printr-o alta metoda de comunicare, cum ar fi fb, skype, messinger, etc. Daca te consideri in stare atunci adreseaza-i in mod direct intrebarea daca i-ar face placere sa deveniti prieteni si in functie de raspuns poti propune sa va petreceti cat mai mult timp impreuna, iar in caz de refuz pur si simplu ii spui ca ti-a facut placere sa faci cunostinta si consideri ca si in aceasta situatie propunerea ramane valabila pentru o alta data. Succes!

| Doub a răspuns:

Vă rog eu frumooos, nu mai fiţi timizi.
E nassol.
Nu-i spune că o placi sau ceva, doar vorbeşte cu ea acolo, deveniţi prieteni şi vezi ce iese.

| ZeRoGold explică:

Va multumesc! :*