| tomy1000 a întrebat:

In clasa la mine este o fata care ma place, mi-a si spus-o chiar de doua ori. De un timp cand o intreb o tema pe mess sau vorbesc ceva nici nu raspunde. Si la scoala se uita frumos la mine se comporta frumos. De ce oare nu vrea sa vorbeasca pe mess cu mine? Dau funda si vot.

Răspuns Câştigător
| Licuricitrist a răspuns:

Sunt multe motive.Probabil nu iti raspunde pentru ca parintii ei sunt prin preajma si ii este teama sa nu o intrebi daca vrea sa iasa cu tine in la un suc.
Sau...
La scoala se conporta frumos doar pentru a nu te supara tu cu ceva si sa le spui colegilor.
Acum la sfarsit am sa iti dau un sfat.
Daca simti si tu ceva pentru ea spunei.Sa nu se mai simta stinjenita doar pentru ca ti-a spus sentimentele ei fata de tine. Sper ca te-am ajutat. Funda?

2 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Nu stie ce sa zica. nu vrea sa iti bati joc de ea. daca simti ceva spune-i.

| Licuricitrist a răspuns:

Comporta*