| MiculFaraon a întrebat:

M-am despartit ieri de iubita mea cu care eram de 2 ani plus ca suntem si colegi de clasa este prima despartire! M-am despartit eu de ea ce e drept am zis-o la nervi ca nu mai vreau sa fiu cu ea deoarece ea munceste de luni pana vineri la mama ei cam de la 12 la 6 seara si ea nu isi mai facea deloc timp pt noi devenise foarte rece dar in schimb cu prietenele vroia sa iasa si chiar a si iesit saptamana trecuta de 2 ori pe cand cu mine o data iar saptamana asta tot asta vroia sa iasa cu ele si din aceasta cauza am luat aceasta decizie dar eu vreau inapoi cu orice pret dar nu vreau sa ii pic la picioare. Eu am cauta-o azi daca vrea sa ne gasim si sa vorbim si a spus ca parca ne despartisem si a zis ca nu stie daca va iesii si ea vrea multa libertate din cate inteleg dar timp pt noi deloc. Ce sa fac ajutati-ma va rog din suflet, imi este foarte greu...

3 răspunsuri:
| nic3rr a răspuns:

Stii cum se zice "Daca iubesti pe cineva, da-i drumul. Daca se va intoarce va fi al tau pentru totdeauna, daca nu, inseamna ca nu a fost niciodata al tau."

Oricum, de ce nu ii spui si tu ei tot ce ai scris aici?

| JustMe2099 a răspuns:

Faptul ca nu isi face timp deloc pentru tine ar putea fi un semn ca nu mai are aceleași sentimente. Eu ti-as sugera sa încerci sa treci peste, chiar dacă ti-e greu ca sunteti si in aceeasi clasa, dar nici sa fii la picioarele ei, cum ai zis tu si sa faca ce vrea ea cu tine nu cred ca ti-ar placea. Dar, totusi, daca mai vrei sa rezolvi ceva, ai putea sa vorbesti cu ea, sa ii spui ce simti pentru ea si eventual sa o întrebi si pe ea daca mai simte ceva pentru tine, iar daca spune da, ii poți explica ce te deranjează la ea si ca ai vrea sa fie totul ca înainte intre voi, si daca răspunsul ei este nu, atunci te sfătuiesc sa urmezi ce am scris mai sus. happy

| laura12385 a răspuns:

Buna! inteleg ceea ce simti pentru ca prin aceeasi situatie trec si eu cu prietenul meu. sfatul meu este sa o lasi putin timp sa isi faca ordine in ganduri, iar dupa sa stai de vorba cu ea si sa ii explici situatia. chiar daca sunteti de 2 ani impreuna are nevoie de libertatea ei. inteleg ca te simti neglijat, dar mai acorda.i timp si pentru ea si incet incet lucrurile pot reveni la normal, dar in primul rand trebuie sa o intelegi. sper ca o sa va imacati