| alexandrez1771 a întrebat:

Salut TPU, nu de mult mi am inceput viata sexuala si am niste nelămuriri, prezervativele de la durex (cele cu albastru, simple) sunt doar de grosime normala, cand am incercat sa il pun (avand penisul in erectie) efectiv nu incapea, nu trecea de cap, intrebarea mea e daca trebuie pus inainte de a intra in erectie adica cand e "adormit" sau imi trebuie unul de marime/grosime mai mare? in magazin am gasit de la alt producator de grosime "extra large" dar non latex, ceva de la durex era "feel thin extra large", nu exista modelul simplu pentru grosimea penisului mai mare dar si grosimea prezervativului sa fie normala?

4 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Il pui cand esti in erectie, cele albaste sunt foarte groase si nu stiu ce placere o sa ai, eu nu am simtit nimic cu el, trage-l in jos bine cu degetele, dar nu cu unghiile sa nu il intepi, prezervativul e foarte flexibil, poti trage fara frica. Totusi ti le recomand pe cele roz "feel thin" pentru o senzatie mai intensa.

| SuNaM a răspuns:

Ba...se trage de prezervativ. Gen nu trebuie sa intre ușor, trebuie sa simți ca nu încape. Stai liniștit, erau femei de și-l băgau pe mâini, le cap și încăpea. Forțează-l puțin și intra. Îl pun când e în erecție. Pui prezervativul pe capul cu pricina, ții se moțul ala cu doua degete și rulezi prezervativul in jos. Da, o sa te strângă. Da, pana o bagi nu e confortabil. Dar asa sunt ele dracu.

| Anonimboy111 a răspuns:

Asa si trebuie, sa fie mulat si sa tragi de el cu degetele usor pana acopera tot penisul.