| CeciliaCecilia01 a întrebat:

Salut, TPU, pentru prima data pun intrebare aici, dar sunt confuza.
Cu 2 zile in urma am facut un test de sarcina, tip caseta, in primele minute testul arata negativ.
Apoi dupa ceva timp, nu am observat mai exact cat, poate 30 min, poate o ora, a aparut a doua linie, cam slaba, dar a aparut…
Da stiu, trebuie sa citesc rezultatul dupa timpul indicat in instructiuni, dar atat de mult sper la o minune, sa fie bebe …
Vreau sa stiu, ar fi posibil sa fiu insarcinata?

3 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Cel mai bine verifici la doctor

| Anuskaa a răspuns:

Si o prietena a patit la fel, doar ca ea a folosit tip stilou, era negativ testul si in cateva ore 3, 4 pozitiv, a doua linie abia s-a vazut, dar nu, nu era gravida. Orice rezultat dupa 5 minute nu se ia in considerare.

| UnulSimplu312 a răspuns:

Eu iti propun sa mai refaci un test sau sa mergi la un medic ginecolog