| anonim_4396 a întrebat:

Am facut in seara aceasta un test de sarcina Surecheck streamer. Dupa 5 minute, am indepartat capacul alb al testului si am observat in stanga liniei de control o linie rosie orizontala, foarte vizibila, dar care a disparut destul de repede. Dupa 10 min testul arata perfect negativ. Testul poate fi considerat pozitiv?

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Se considera neconcludent si trebuie repetat. E preferabil sa-l faci din urina de dimineata, chiar daca pe ambalaj scrie ca poate fi facut in orice clipa a zilei.

| irina20 a răspuns:

Nu.Stai linistita!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Testul făcut NU este concludent!

"Acuratetea maxima a rezultatului testarii presupune efectuarea testarii la 14 zile de la data la care presupuneti ca a avut loc conceptia.

Toate cele bune,

Echipa Surecheck." - SURSA :
http://www.surecheck.info/ro/vaprosi.php

Având în vedere întrebarea ta anterioară, FAŢĂ de data contactului sexual din 22 iunie, NU sunt 14 zile până la data acestui test de sarcină!

Testul TREBUIA să-l faci DUPĂ data de 6 iulie ( conform "indicaţiilor" Surecheck ).

Oricum, în răspunsul pe care ţi l-am dat la întrebarea anterioară, eu îţi RECOMANDAM să faci testul DUPĂ 21 de zile de la contactul din 22 iunie : deci, DUPĂ data de 13 iulie!
Asta pentru ca testul să fie CONCLUDENT.
Să-l faci DOAR cu PRIMA urină de dimineaţa!

Vezi alte detalii la linkul :
http://farmaciaverde.util21.ro/......mexim.html

Toate cele bune.

| grab a răspuns:

Prospectul il mai ai?
Care parte din prospect nu ai citit-o sau nu ai inteles-o?

Bafta!

Pentru siguranta ta, du-te pana la farmacie si intreaba o cucoana d-aia ce parere isi da. happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Orizontala?
daca sunt 2 linii, esti insarcinata, e simplu.

| zDenYz a răspuns:

E negativ nu-ti face griji intreaba o farmacista daca nu esti sigura

| Ksm_Mihaita_1998 a răspuns:

Pana la urma cum a fost, ca in situația asta este și prietena mea?