| ZqTer a întrebat:

ro

Vreau si eu sa stiu cum pot trata o fata la fel cum m-a tratat si pe mine cu indiferenta.

Spune ca tine la mine, dar nu o arata, spune ca ii e dor de mine, dar nu o arata zice ca ii e frica ca s-ar putea sa o ranesc, dar nu e asa i-am si explicat i-am spus sa aiba incredere in mine, asa a facut si-a dat drumu.

Cand am inceput eu sa ii arat adevaratele mele sentimente a inceput sa ma puna la incercare, sa ma faca sa ma simt prost, sa ma trateze cu indiferenta.
Azi era totu frumos cu zambete si bucurie a doua zii, iar facea fel si fel de lucruri numa sa vada ce fac.Ba se duce la prieteni de-ai mei le spune ca ii iubeste"din joaca"dar o face numa cand sunt eu in preajma, ba se duce la vechiul ei prieten il ea de mana si merg in fata singuri(chiar daca imi spune ca nu mai simte nimic pentru el, dar eu nu cred ca e asa si o prietena dea ei mi-a zis la fel)

Chiar nu stiu unde vrea sa ajunga, ce vrea de la mine, ma schimbat foarte mult fata asta, m-a dat peste cap rau.
Acuma vreau ca eu sa preiau controlul ca eu sa fiu baiatu ala mai misterios ba so ia ba so lase, sa nu ii arat ca imi mai pasa asa mult sa ii arat doar atunci cand trebuie, vreau sa o pun la incercare sa vad daca chiar tine la mine.

3 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna,fa cu ea fix cum a facut ea cu tine.Cand e cu prietenele spune-le te iubesc din gluma, glumeste cu ele, fa-te indiferent si ignor-o. Daca chiar ii pasa de tine si tine la tine nu ii va fi totuna si vei observa dupa comportamentul ei daca chiar tine sau nu la tine.Niciodata nu e bine sa te arati ca tii prea mult la o persoana,ca atunci profita si isi face de cap,iti zic sigur ca daca intr-o zi o cauti,ii arati ca o placi,iar apoi in alta zi nu ii dai niciun semn de viata,o ignori,sigur ea se va framanta si se va intreba de ce te porti asa cu ea. DAca vezi ca ii e totuna,atunci inseamna ca cel mai bine e sa o uiti,ca nu e interesata niciun gram de tine.
Poate ca tine la tine,dar are o oarecare teama in a-si manifesta sentimentele,si te pune la incercari sa iti vada reactia,sa vada ce faci si ce zici,daca chiar tii la ea, dar astfel de teste si joculete prostesti sunt aiurea, pentru ca mai mult indeparteaza persoana decat sa o atraga.

| ZqTer explică (pentru monyk):

Interesata de mine e sigur

| MishikiCrisy a răspuns:

Comporta-te si tu ca ea, daca te saluta oa saluti si tu mergi mai departe dar o saluti cu indiferenta, apoi cand treci pe langa alte fete le saluti cu un zambet ca si cum ele ar fi centrul atentiei tale, fa-o mai geloasa, stai pai putinncu ea, etc.

Dar facund asa ea va crede ca chiar nu tii la ea.

Poti sa faci asa sau poti sa vorbesti cu ea si sa ii spui ce ai observat ca face si sa inceteze.