| anonim_4396 a întrebat:

Rog bun simt, seriozitate si fara batai de joc. Chiar nu am chef sa va tot dau ignore. Cred ca acesta e un site unde sa ajutati oamenii, nu site de glume proaste si altele. Va rog in primul rand faceti-va timp 5 minute si uitati-va la videoclip-ul pe care l-am realizat eu http://www.youtube.com/watch?v=XI9QG3AyqXQ Cum vi se pare? Ce parere aveti? Precizez ca am pus ca fundal melodii care ii plac colegei mele, si citate voua daca nu va plac, sa stiti ca ei ii plac. Deci tot ce e aici : citate, poze, melodii - ii plac atat ei cat si mie. Numele noastre le-am sters, pentru confidentialitate. Mic istoric : suntem in anul II de facultate. Ne intelegem foarte foarte bine, amandoi avem cam aceleasi preferinte, activitati. Suntem doua persoane modeste, intelegatoare, simpatice, educate. Nu bem alcool, nu fumam, nu ne drogam si nu facem alte prostii. Discotecile si barurile nu le frecventam, nu suntem pasionati. Ne place natura, tot ceea ce este frumosm civilizat, cu bun simt. Eu fiind o persoana mai timida, am unele probleme de sanatate. Nu suntem niciunul perfecti. Ne place si filosofia, istoria. Cred ca si voi din acest videoclip va puteti da seama de multe lucruri, si nu e nevoie sa mai ma repet aici pentru voi. Abia astept sa ii trimit acest mesaj, nu mai am rabdare chiar. Sunt indragostit nebuneste de ea. Ma tot gandeam, ma gandesc cand sa-i zic. Ziceam sa fie un moment mai special. As fi dorit de ziua ei, dar e abia anul viitor - e prea mult de asteptat. Cel mai recent ar fi in pragul sarbatorilor de Craciun. Am vazut ca in oras o sa fie si festival de colinde de Craciun la opera. Ar fi frumos sa o invit. Spuneti-mi cum vi se pare daca as proceda asa? Va multumesc si sa aveti si voi parte de dragoste si zile frumoase!

10 răspunsuri:
| 0IoAnA0 a răspuns:

Cat de frumos si romantic! ♥ Felicitari, esti un baiat pe care ar trebui sa puna mana imediat. De Craciun poti sa i-l trimitihappy. Sa ai noroc si multa dragoste si tie! :*

| Giulia97Anna a răspuns:

Foarte frumos happy

| MeConstantine a răspuns:

Bună,
În primul rând fără să fim altfel decât serioși iti pot spune ca daca iubesti pe cineva cu cat astepti mai mult cu atat isi poate gasi pe altcineva si sentimentele pot disparea.
Daca ii trimiti videoclipul exista posibilitatea sa te refuze pentru ca va fi prea mult pentru ea. Sfatul meu este sa incepi incet si sa alegi ce anume vei dori sa faci. I-ai o floare, ia-o de mana, arata-i ce simti ca sa simta asta si sa se simta in siguranta. Cucereste-o, ia-o in brate, mai pe scurt fi barbatul pe care ea il doreste in viata ei. Eu sunt sigur că poti, si siguranta vei reusi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Foarte frumos si impresionant! Tu chiar ca esti profesionist la astfel de videoclipuriwinking! Eu zic sa-i zici, cand esti pregatit. E frumos ce ai facut, dar daca nu esti pregatit inca, mai bine ii trimiti asa dar fara cererea de prietenie. Este pe cat de delicat, pe atat de frumos mesajul. Sa ai succes si multa dragoste in viata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti foarte defensiv, excesiv de defensiv chiar, si asta spune multe despre tine.

Tu esti cu sufletul la gura cand noi, niste necunoscuti, ne dam cu parerea referitor la videoclipul respectiv. Asta inseamna ca in momentul in care i-l vei arata persoanei careia ii este destinat, vei avea nevoie de multe pastile...

In rest, totul, bine. Ai cateva formulari suparatoare in videoclip iar eu as schimba directia scroll-ului de jos in sus, pentru o lectura mai usoara. De asemenea, pentru cineva care e indragostit lulea, folosesti foarte des cuvantul "prieten". Inteleg ca faci asta pentru ca ti-e teama sa nu pui prea multa presiune asupra ei, dar cand vine vorba de ceva atat de serios trebuie sa pui punctul pe "i". Si nu o mai numi atat "colega", chiar daca ii spui ca e cea mai buna "colega". Inlocuieste "colega" cu "fata" ca ea sa inteleaga cat de importanta este pentru tine, tu nu o vezi ca pe o colega speciala ci ca pe o fata speciala...

Nu te lasa dus de val, pregateste-te sa fii respins. Din pacate, viata cam asa functioneaza de multe ori. Sa nu cazi in extreme, controleaza-te pe tine si controleaza situatia. Si cel mai important, arata-i mesajul dupa ce ai incercat apele si banuiesti ca si ea isi doreste sa faca acest pas.

Bafta!

PS: cand esti atat de defensiv nu faci decat sa atragi ceea ce incerci sa eviti.

| Demonull a răspuns:

laughing)dragoste pluteste in aer. pute a dragoste pe aici.amice,mai usor! nu te arunca asa inainte ca berbecul acum e totul frumos si o sa fie inca o perioada de timp dar fii pregatit si pentru dezamagiri cand ajungi prea sus si cazi ca fraierul de sus te doare tare.
Fii mai rezervat nu mai visa asa cu ochii deschisi, ei ii plac mie imi plac da ai multe in comun pana la un punct...succes

| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

Cel mai romatic ar fi sa o inviti undeva la munte de sarbatori, acolo sunteti doar voi doi singurei intr-o camera, unde la lumina lunii si melodia respectiva ai poti declara dragostea ta sincera, la festivaluri sau spectacole este lume multa, ti-e jena( ai zis ca esti timid) sa o saruti, pe cand voi singurei la munte este altceva

| petre059 a răspuns:

La modul in care te-ai prezentat cred ca ar fi frumos s-o inviti, am inteles ca manele si disco nu va plac, asa ca e ok! Sa nu uiti sai dai si un trandafir rosu happy

| CristianGrigor1986 a răspuns:

Atat din ceea ce spui cat si din clipul vizionat(super misto, frate!) imi dau seama ca esti o fire foarte emotiva, de aceea iti sugerez sa fii atent la ce urmeaza.

! ATENTIE STOP!

tu in momentul asta esti cu capul in nori si piciorele pe luna. OPRESTE-TE SI GANDESTE-TE BINE la ce vrei sa faci mai departe! e foarte frumos faptul ca traiesti aceste clipe atat de intens - este cat se poate de normal pentru varsta ta.DAR nu uita ca esti MASCUL! este adevarat faptul ca fetele adora romanticii si tipii sensibili, DAR ai grija sa nu uiti ca nu esti MUIERE! trebuie sa fii romantic, dar din cand in cand - atunci cand nu se asteapta.nu te lasa condus de emotii - ele sunt schimbatoare.ai nevoie de o judecata clara pentru a vedea dincolo de cele cateva luni de dragoste nebuna.trebuie sa te gandesti la viitor - mai ai un pic pana termini si-apoi? trebuie sa vezi lucrurile in perspectiva.trebuie sa-ti alegi momentele cand sa fii romantic si cat.in rest, nu o neglija dar asteapta sa vina ea la tine.tu trebuie sa fii cel care da tonul in relatie. daca o sa fii tot timpul 'scumpic si dulce' vei avea doar de pierdut.

! ATENTIE STOP!

Este ok sa ii arati videoclipul si sa-i spui ca l-ai facut pentru ea.Are acel ton de cute fara a cadea in categoria lame.In orice situatie ai alege sa-i spui ceea ce simti, masoara-ti cuvintele si fii atent la reactiile ei.Nu ti-as recomanda sa-i spui de la inceput ca esti mort dupa ea - spune-i 'tin foarte mult la tine si imi doresc sa fim mai apropiati' - sau ceva in genul acesta.Fii tandru, dar controleaza-ti emotiile. Daca iti vei varsa sufletul in fata ei dintr-o data, pe termen lung vei avea de pierdut.Lasa vremea sa treaca si arata-i mai mult prin fapte decat prin vorbe, ceea ce simti tu fata de ea pe parcursul relatiei - momente vor fi berechet! Important e sa gandesti cu neuronii, nu cu muschiul cardiac. Sper sa fi fost destul de clar.

| Indefinit a răspuns:

Cand eram mai mic am vazut 2 homosexuali in parc care se sarutau, asta a fost cel mai gay lucru pe care l-am vazut pana am vazut clipul facut de tine. Parca e editat cu stanga de un copil de gradinita in Microsoft paint.

Acum vin intrebarile, ok deci tie iti place de tipa asta si vrei sa o combini? Cam cum faci asta? Te intalnesti cu ea si ii zici draga stii, de ceva vreme voiam sa iti spun ceva, e vreun calculator pe aici? stai ca ma duc acasa sa iti dau link. Iti spun eu ca si daca apari in clip dandu-te de 3 ori peste cap in timp ce jonglezi arici intr-o mana o sa fie 0 pe langa daca ii spui fata in fata.

PS: daca astepti momentul potrivit ti-o iau altii inainte care nu il asteapta, in mai putine cuvinte creste-ti niste ****.