| TeoTudor a întrebat:

Salut TPUwinking! Stiti mie mi-a placut de o fata acum 3 ani, colega cu mine. Este o poveste lunga dar ce pot sa va spun este ca eu am suferit foarte mult. In fine acum o luna cred stiti ea se despartise de iubitul ei iar eu m-am asezat langa ea si am luat-o in brate si am tinut-o strans mult timp. Dar acum o saptamana-doua cred ea s-a impacat din nou cu iubitul ei desigur si cert este ca ea cu o noapte inainte de ziua de scoala se certase cu el. Stiti a venit la mine si a inceput sa imi faca declaratie de dragoste in fata clasei suntem oricum foarte putini in clasa. A inceput sa imi zica ca la lasat pe ala pentru mine ca pe mine ma iubeste si ca sa o sarut ( pe scurt )... Eu in acel moment nu eram sigur de sentimentele ce le aveam fata de ea dar as fii sarit la ea in brate sa o sarut, insa nu am facut-o. Am refuzat-o si am lasat-o sa plece iar dupa'masa cand am venit mi-am dat seama ca o plac din nou, dar de data asta si mai mult decat in trecut Timp de o saptamana numai o melodie am ascultat Passenger - Let Her Go eram foarte trist dar nu ma dadeam batut cu toate astea am vorbit cu ea acum 2-3 zile si i-am spus tot ea mi-a spus : Uite, teo stiu ca tie iti place de mine si in momentul ala nu am mai lasat-o sa vorbeasca i-am spus tot ce simt pentru ea de la greseala pe care am facut-o pana atunci. Mi-a spus : stii ca nu este un sentiment reciproc nu? Parea ca o durea sufletul sa zica asta dar eu am continuat si mi-a povestit a incercat sa ma faca sa inteleg ca :,, Uite teo eu te plac oarecum esti un baiat dragut si toate cele dar treaba cu ala s-a complicat parintii lui au facut cunostinta cu mama mea si urmeaza sa faca si cu tatal meu am luat cina cu totii... etc ( Cuvintele ei ) Eu am inteles ca nu am nicio sansa dar tot nu am renuntat. In fiecare ora pe care o avem la scl TPU ma uit la ea si numai la ea si ea la mine. Dar imediat dupa ce am avut conversatia aceea am intrebat-o pe fb care este noul ei numar de telefon ( ceva obisnuit -_- ) si a inceput sa imi zica ca o deranjez ca o enervez si ca daca nu tac draq din gura ma scoate de la prieteni, Aaaaahhhh pai cand am vazut am vrut sa dau cu monitor pe geam si sa nu ii mai dirijez cuvantul niciodata dar azi la scoala mi-am dat seama ca nu pot fi baiatul RAU care ar trebui sa fiu pentru ca o iubesc prea mult, Astazi de ex daduram teza la mate si imi ceru sa o ajut la inceput nu vrusai nici in ruptul capului dar imi zisa teo vrei sa iau 2? Eu ii zisai ca nu. si facu ochisorii aceia de care eu m-am indragostit si in care ma pierd mereu, si numai rezistai si ii spusai tot. Imi place sa ma uit la ea in timpul orelor cat si al pauzelor si nu pot sa nu o fac pentru ca O IUBESC, Si ea se uita la mine cand vede ca o privesc azi de ex ma tot uitam la ea si imi facu si ea jocul. Desigur ca eu castigai pentru ca nu reuseam sa imi iau ochii dupa ea si ea se cam rusina. Acum aflai de la cel mai bun prieten al meu ca iubitu'so ( TRACTORISTUL de care va povestii mai sus :@ ) ( mersara toti 3 pe strada ) si spusa ca i'a facut politia dosar si ca o sa il bage la inchisoare. Ce fericit m-am simtit si inca sunt pentru ca il URASC din tot sufletul il DETEST NU IL SUPORT IL URASC PS : Cand am mai vorbit cu ea mi-a zis ca el o inseala si eu i-am zis ca de ce mai sta cu el, si ea mi-a zis pentru ca spera sa se schimbe, eu i-am spus stii proverbul ala lupul isi schimba blana dar naravul BA.
O iubesc prea mult TPU este blonda, cu ochii verzi cum imi place mie :X si o cunosc de aproape 6 ani de zile dar acum situatia este foarte tensionata. O iubesc TPU cam ce credeti ca ar trebui sa fac?

2 răspunsuri:
| Kiddy1998 a răspuns:

Parerea mea e sa o lasi in pace si o sa vezi cum o sa vina singura la tine. Dupa toate ca prietenul ei a intrat la inghisoare ea asteapta sa se schimbe cum vine aia? ma rog... Daca nu poti face asta fi in continuare prieten cu ea si ai grija sa nu profite de tine prea mult ca dupa se invata. Poate o sa isi bage odata mintile alea in cap ca ai fost alaturi de ea la greu ( cand s-a despartit de prietenul ei ). Poate odata si odata o sal lase si daca vei putea sa fi alaturi de ea poate o sa te aleaga din nou daca nu vrei sa renunti si nu poti. Eu sincer iti urez multa bafta! PA.

| TeoTudor explică:

Mai astept raspunsuri!