| BlueEyes_8416 a întrebat:

sunt in clasa a 9-a si am intrat la profilul filologie. vreau sa stiu si eu ce carti ar trebui sa citesc. o lista cu cele mai importante.multumesc.

8 răspunsuri:
| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Buna nu stiu raspunsul la intrebarea ta dar sigur il vei afla dar as vrea sa te intreb, cu ce medie ai intrat la filologie?
Daca te-am sup cu ceva te rog sa ma scuzi
!

| MamaOmida69 a răspuns:

Si eu sunt la filologie si as dori sa stiu acelasi lucru big grin

| MamaOmida69 a răspuns:

Eu 9,11 happy

| Oana_9831 a răspuns:

Dragelor,cartile care trebuie citite difera de la liceu la liceu.Si eu sunt la filologie, iar profa mea de romana e mai tignitalaughing ne-a pus sa citim tot felul de cartithinking de care nu mai auzisem dar erau carti frumoase.Deci,pana incepeti anul scolar puteti sa cititi ce vreti voilove struck cu siguranta profa de romana va anunta din timp ce carte urmeaza sa fie studiata :*succes :*

| BlueEyes_8416 explică:

Am intrat cu 8.21.cam micuta media.dar asta e.voi.cu ce medie?

| BlueEyes_8416 explică:

@BelieveTheRainbow

felicitari.ma bucurhappy

| kittykat a răspuns:

@oana pai daca ar fi sa citesc ce vreau eu as citi numai carti cu vampiri ...nu cred ca ma ajuta cu ceva la filologie laughinglaughing

eu am dat la mate info dar am intrat la filo cu 8, 53 big grin

| Sandra_9400 a răspuns:

Deci aveti de citit asa: moara lui califar, moara cu noroc, la tiganci ( m. eliade), poemul odailor, ceva de M. Eminescu ( nu mai stiu ce) si mai sunt cateva. dar eu pe astea le mai tin minte sigur din a9a. Sunt si foarte frumoase. aa, si basmul tinerete fara batranete si viata fara de moarte. si portret al artistului in tinerete si amintiri din copilarie. bafta:*