| CamiRose4 a întrebat:

Hey TPU... Vroiam sa stiu ce carti ar trebui sa citesc in clasa a 9-a la filologie engleza. As vrea sa le citesc vara aceasta... Merci! big grin

Răspuns Câştigător
| Maya01_4647 a răspuns:

Buna :* In clasa a IX-a nu este obligatoriu sa citesti cartile pe care le studiezi la clasa. Fragmentele din manual vor fi suficiente. Daca esti interesata, vei studia Mara de Ioan Slavici, Cartea Nuntii de George Calinescu, Fratii Jderi de M. Sadoveanu si Ciocoii vechi si noi de Nicolae Filiomon. Abia din clasa a X-a lectura cartilor pe care le vei studia o sa fie obligatorie! te pup :*

2 răspunsuri:
| deliam_8720 a răspuns:

Pai in primul rand poti sa incepi prin a citi lectura obligatorie pentru clasa a Xa. Apoi poti citi cam ce vrei tu, in functie de ce`ti place. Incearca Rosu si Negru, Elixirele Diavolului, Dumnezeu s-a nascut in exil sau orice altceva vrei tu.

| CamiRose4 explică:

Merci mult... raspunsurile voastre imi sunt de mare ajutorwinking