| anonim_4396 a întrebat:

sunt intr-o situatie de tot cct. m-am certat cu prietena mea de la nimic. si o tinem asa de mai bine de 3 saptamani de a ajuns in momentul sa nu mai ma sune si si-a schimbat si parola pe fb sa nu mai intru acolo. suntem impreuna de 2 ani jumate si ne faceam impreuna planuri de un viitor impreuna. totul a inceput cand s-a angajat ea. castiga dublu cat mine. lucru care ma facea sa ma simt putin nesigur pe mine, ca de sunt barbat. in urma cu o saptamana ea a dat add unui tip care e cu ea la servici. si find ziua lui l-a invitat si la o prajitura sa o serveasca acolo in sediu cu colegii. a pus sibatting eyelashes in mesaj lucrur care ea nu l-a facut cu nimeni. iar dupa 2 zile citesc pe fb la ea la msj. o scurta convorbire. el flirta cu ea, dar ea nu a reactionat insa nu i-a dat de inteles sa o lase. cred ca i-a placut. tin sa mentionez ca eu stau in alt oras si ne vedem rar de un an jumate. de 4 ori pe luna. iar cu tipu asta se vede zilnic de cand s-a angajat. nu-mi vine sa cred ca acum o luna nu aveam absolut nimic si ne intelegeam perfect. iar cand m-am intalnit acum o saptamana cu ea la mec. imi tot spunea ca pe ea o intereseaza cariera, nu vrea casatorie, dar cand am intrebat o daca mai vrea sa fim impreuna mi-a zis ca nu stie. pentru ca totul e din cauza mea si ca eu trebuie sa ma schimb. ( am vb o singura data urat cu ea, dar mi am cerut scuze si i am zis ca mi pare extrem de rau).o tot intreb daca ami vrea sa fim impreuna si zice nu stiu de o saptamana sad vreau sfaturi de la cei cu experiente asemanatoare. sunt mai multe de zis despre ea, dar in tot timpul cat am fost cu ea am lasat f mult pentru ea. si acum ea nu mai vede. ce sa fac. am zis ca nu o mai sun, dar nu pot, fac prostia si o sun, imi raspunde si imi vb, pare suparata ca o cunosc doar. cum sa fac sa o uit. nu cred ca mai pot continua. idee e in felu urmator. a fost prima mea prietena si am investit totul in ea de viitor. dar cand am iesit prima data mie nu mi placea de ea, dar intr-o luna mi se parea ok. ea nu e cine stie ce, mi au zis multi, dar eu o vad super laughing ca n-a. si daca ma despart de ea o sa mi fie dor de cum ne comportam unu cu altul. si ma gandesc ca daca as mai iesi cu altcineva o sa mi aduc aminte mereu de ea si o sa fac fix un ****... sfaturi de la cei cu exp similare va rog mult, sunt de asemenea binevenite si de la restul big grin

1 răspuns:
| Anonima240 a răspuns:

Tu cu gura ta ai precizat ca nu stati in acelasi oras.Pai asta este cauza, daca va vedeti de 4 ori pe luna si cu respectivul se vede in fiecare zi si mai si firteaza cu ea este clar ca acesta incepe sa se ataseze de el.In situatiile de genul, nu mai se poate face nimic.