| SkorpYo a întrebat:

Va rog ajutati.ma pentru ca sunt putin speriat. Am facut dragoste cu prietena mea, era virgina, am facut o de mai multe ori, tot timpul cu prezervativ. Cand simteam ca imi dau drumul o scoateam chiar daca aveam prezervativul. Insa dupa ultima oara a avur cateva zile de greturi usoare si uneori ameteli. Au fost cam 2-3 zile la rand. Exista vreun risc de sarcina? A fost tot timpul protejat. O singura data a pus prezervativul invers dar doar la atina de cap, dupa la intors si la pus normal. Riscuri? In timpul sexului se mai ridica prezervativul insa nu pana la cap, sperma sunt cam 100% sigur ca nu a sarit in ea. Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Este exclus ca in urma unui sex protejat prin folosirea prezervativului sa existe posibilitatea de a se forma o sarcina daca sexul a decurs in mod normal si fara sa se fi produs incidente nedorite. Acele stari mai aparte/deosebite reclamate de partenrera de sex sunt provocate de teama, stresul si paranoia unor fetiscane tinere, lipsite de cele mai elementare informatii si cunostinte privind mecanismul procreerii umane. Multa sanatate!

6 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu e panică. Ea ar face totuși bine să meargă la ginecolog, să se convingă că e totul OK acolo. Asta face orice fată responsabilă după deflorare.

| Emilian65 a răspuns:

Daca actele sexuale au fost protejate, este exclus aparitia unei sarcini. Greturile si ametelile sunt de la transformarile hormonale pe care le are iubita ta in urma actelor sexuale avute.

| OMFGConrad a răspuns:

Calmează-te.

| SkorpYo explică (pentru OMFGConrad):

Cum sa ma calmez.

| OMFGConrad a răspuns (pentru SkorpYo):

Inspiră - Expiră. Dacă totul s-a întâmplat cum spui tu aici nu aveți de ce să vă faceți griji.

| SkorpYo explică (pentru OMFGConrad):

Si greturile de la ce pot fi, si ametelile?