| Mkeynes a întrebat:

Am facut ieri sex
Protejat
Am scos penisul din’ainte cu prezervativul pus
Prezervativul era cam plin pe suprafata de lichidul eii
Si l am dat jos m-am sters
Si dupa care a fost greseala mea ca i am pus mana la vagin ca sa o sterg ca ea avea avea secretie acel lichid " ca sperma " si am ramas putin socat
Deoarece al meu nu era
Sa fie riscuri de ceva?
Nu mi am dat drumul
Mereu cand am simtit ca vine am scos penisul chiar daca am avut prezervativ

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Mai baieti, vaginul fiecarei femei in timpul sexului secreta un lichid LUBRIFIANT care are un rol foarte important. Daca nu ar exista acel lichid penetrarea vaginului ar fi foarte grea sau chiar imposibila uneori din cauza durerilor uneori foarte intense, care apar in in timpul penetrarii unui vagin care devine ""USCAT"" in timpul actului sexual.
Cu cat placerea si satisfactia provocata de actul sexual este mai mare, mai intensa, cu atat glandele existente in vaginul femeilor respective produc mai multa secretie lubrifianta care va umezi sau chiar va ''uda'' tot mai abundent vaginul. Din cauza acestui proces fiziologic absolut normal, in multe cazuri se poate ajunge in situatia ca ''pasarica'' sa devina pur si simplu ''baloasa'' si in timpul sexului din vagin respectiva secretie sa se scurga in mod efectiv printre buci pana pe pat. Si daca nu este intins un prosop sub curul femeii, se va pata cearceaful, cuvertura. etc
De fapt situatia este ANORMALA in cazurile in care in vagin NU EXISTA respectiva secretie lubrifianta, fiindca atunci trebuie folosit lichid lubrifiant suplimentar pentru ca vaginul sa devina suficient de bine umezit incat penisul sa poata fi bagat fara ca penetrarea sa provoace senzatia de disconfort sau de durere efectiva.
Prezervativul este fabricat si este folosit exact cu scopul de a facilita intretinerea unui sex protejat, sigur dar si de a permite barbatului sa ejaculeze sperma fara retinere in prezervativ, si pe urma sa mai continuie penetrarea pana in momentul in care penisul isi pierde erectia si se blegeste intratat de mult incat nu mai poate fi introdus in vagin. Probabil ca vei intelege care este rostul si modul corect de folosire a prezervativului. big grin Sanatate!

| Mkeynes explică (pentru corbulalbrosu):

Ok am inteles dar problema este ca am atinso jos dupa

2 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca actul sexual a fost protejat, nu poate fi vorba de vreo sarcina.