| Dony20 a întrebat:

Salut tuturor.
Am 18 ani si nu imi curge decat 2 picaturi de sperma.
Nu stiu ce sa fac. De ce imi curge asa putina? Pot face copii?
Nici macar nu sare foarte tare.
Nu ma masturbez mai deloc de 2 ori pe saptamana maxim.

3 răspunsuri:
| Broadband a răspuns:

Te dracul.tu esti normal ma? ce intrebare

| AlexanderAdrian a răspuns:

S-ar putea sa suferi de ejaculare retrograda.
"Ejacularea retrogradă este o disfuncţie sexuală ejaculatorie şi este suspectată atunci când în timpul orgasmului prin deschiderea din vârful penisului iese foarte puţină spermă sau deloc. Diagnosticul poate fi confirmat prin prezenţa spermatozoizilor într-o probă de urină luată după ejaculare. O totală lipsă de emisie (aspermie) este demonstrată prin lipsa spermatozoizilor în urina post-ejaculatorie, dacă nu s-a observat o blocare a canalului deferent, iar testiculele produc spermatozoizi. Ejacularea retrogradă totală sau parţială se datorează incapacităţii gâtului vezicii urinare de a se închide în timpul orgasmului. Puteţi spune dacă prezentaţi ejaculare retrogradă examinându-vă urina. Dacă aveţi ejaculare retrogradă, urina va fi tulbure datorită spermei din ea."

| Cozon3 a răspuns:

Destul de rau