| anonim_4396 a întrebat:

Salut.

Un asa zis contact sexual neprotejat (cel putin maxim 1 minut 2 până sa se scoale)apoi am folosit prezervativul.

Acest contact a fost pe 21 Decembrie.

Pe data de 6 Ianuarie seara a venit si așteptata menstruatie, dar a debutat de culoare maro putin in prima zi apoi mai abundent, dar nu ca de fiecare dată (am avut si cheaguri ) si a durat 4 5 zile.

După 3 zile de la terminarea menstrei am petrecut o noapte fara somn absolut deloc si am avut o stare foarte puțină de greata.

Se datorează oboselii?

Tin sa mentionez ca sânii au revenit la normal dupa menstruatie si ca nu am alte simptome ale sarcinii.

Ce părere aveți de memenstruatia mea si despre starea de greata?

Nu se poate confunda cu nidatia?
Cateva elemente : Nu am avut dureri de burta
Ejacularea a fost peste 30-40 de minute de folosire a prezervativului.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Deseori sangerarea menstruala incepe prin scurgeri mai slabe si de o culoare mai inchisa chiar brun-negricioasa iar in zilele imediat urmatoare culoarea, structura si aspectul menstruatiei sa devina cea ''normala'' iar in privinta sangerarii sa decurga in mod normal atat ca flux zilnic de scurgere cat si in privinta numarului de zile de menstruatie. In situatiile in care femeia are impresia sau considera ca menstruatia s-ar fi desfasurat in mod mai atipic sau mai anormal, comparativ cu menstruatiile avute anterior, in acel caz este indicat ca dupa trecerea a 2-3 zile de la data la care menstruatia s-a terminat, sa faca un test de sarcina al carui singur scop este cel de a reda femeii linistea sufleteasca ca totul este in regula in organismul ei. Pe baza celor descrise se poate aprecia ca in aceast moment este cu totul IMPOSIBIL sa existe o sarcina in uterul tau, chiar si una pur ipotetica. Multa sanatate!

5 răspunsuri:
| Goete a răspuns:

Cum puteti avea contact sexual fara sa se scoale? Adica o baga asa fleoasca (oare cum?) si se scoala inauntru?

| darrio2007 a răspuns (pentru Goete):

Nu se sculase din pat. Ha, ha!

| Goete a răspuns (pentru darrio2007):

Eu care n-am inteles happy!
Mersi

| Ioanamaria2009 a răspuns:

Stai calma și vezi cum te simți in următoarele zile. Problemele se datorează derelgarilor hormonale. Probabil de luna viitoare vei fi bine.