| anutzasweet a întrebat:

V-am mai spus ca am intalnit un baiat foarte frumos love struck si ca am incercat sa fim impreuna, dar dupa cateva zile mi-a zis ca nu este inca pregatit sa aiba o relatie sad. Problema este urmatoarea: de ce ma mai cauta si vine la mine daca nu vrea sa aiba o relatie? El spune ca ii place sa vorbeasca cu mine.thinking Nici nu mai stiu ce sa cred.

Răspuns Câştigător
| вяυηєтнα a răspuns:

Probabil ca el asta cauta la tine. o prietena mai intai si dupa aia o iubita. Poate a patit ceva cu fosta si na.nu e pregetit pentru o relatie si de aia cauta in tine mai intai o prietena. Daca chiar vrei sa aveti o relatie asteapta si tu ceva timp si in timpu asta sa ii devi o buna prietena.Doar sa ai grija sa nu devi prea buna prietena ca s-ar putea sa inceapa sa tina la tine ca la o prietena si nu o sa mai poata sa aiba cu tine o relatiestraight face. Succes:*

10 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, poate ca mai vrea sa astepte, sa te cunoasca cat mai bine.sa vada cum esti si cum te intelegi cu el, sau poate chiar nu e pregatit si are nevoie de timp, ma gandesc ca din moment ce te cauta ii pasa de tine, cine stie, poate te vede ca pe o amica sau poate chiar te place dar mai vrea sa astepte un timp.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Cred ca te vrea doar ca amica si ii place la nebunie cum te fasyacesti in fata lui. E foarte posibil sa nu fie atras de tine, de fapt mai mult ca sigurbig grin

| Floreenofficial a răspuns:

Probabil ca se pregateste de o relatie cu tine.hee hee
Unii baieti sunt mai timizi, iar daca stii sa il tii aproape de tine s-ar putea, mai mult ca sigur, sa iasa ceva.winking

| Malvina24 a răspuns:

Te place, dar ca o amica! Este un baiat care ar vrea sa fie iubitul meu... el ma iubeste ba chiar vrea mai mult, insa mie nu-mi place de el ca baiat, ca amic e grozav, il plac e super de treaba as vorbi ore in sir cu el e amuzant daca sunt trista ma face mereu sa ma simti bine, insa eu nu simt nimic pentru el(ca baiat nu imi place) insa ca amic e cel mai tare! poate din acest caz intelegi ceva!

| Sice a răspuns:

Draga anutza, problema ta are 1001 raspunsuri crede-ma.Singura persoana care iti poate da un raspuns concret este acel baiat de care spui, insa in speranta ca te ajuta cu ceva iti prezenta cateva posibilitati:
1.Trece printr-o perioada dificila(despartire, probleme in familie etc.) de aceea simte nevoia sa vorbeasca cu tine.
2.Nu este interesat de tine si te vede doar ca pe un simplu prieten
3.Sa nu uitam ca poate avea o prietena
4.In cel mai rau caz omu ii gay, insa sper ca ma insel.
Posibilitatile se intind la un numar foarte mare. Timpul le cerne pe toate. Sper ca ti-a fost de folos raspunsu meu!

NicolaeComan
| NicolaeComan a răspuns:

Poate e timid. De obicei băieţii îşi dorec în primul rând o relaţie fizică. Încearcă să fi mai tandră cu el, vezi cum reacţionează când vă sărutaţi.

| TormentOfSins a răspuns:

Te-ai gandit ca poate ii plac baietii si nu fetele? Ia intreaba-l daca e atras de baieti

| valyfornike a răspuns:

Daca tu esti ceea de la avatar.inseamna ca e "Prost"scuzama ca o spun dar daca nul bagi in seama eu zic ca o sa te caute.Aratzi prea bine

| anutzasweet explică:

Da eu sunt cea de la avatar tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil ca intr-adevar nu isi doreste o reltie, dar a fi amic cu cineva nu presupune nici un impediment, te place, vrea sa-si defineasca sentimentele pentru tine, da-i timp.