| Saya20 a întrebat:

am si eu o problema in legatura cu un baiat. Am inceput sa vorbim mai demult ne intelegem super bine ca amici de fiecare data cand am incercat sa fim iubiti sa avem o relatie interveaneau tot felul de certuri si nu mai vorbeam trecea o perioada de timp si iar ma cauta. Acuma am inceput sa vorbim din nou el imi spune ca ii plac si vrea sa fim impreuna da de fiecare data cand e vorba sa avem o relatie ne intelegem bine 2 zile si dupa ne certam, am incercat sa avem o relatie din nou si ca de obicei ne-am certat din diferite prostii si iarasi nu ne vorbim. Mie imi place de el as vrea sa vorbesc din nou cu el nu stiu daca e ok sa fiu eu cea care il cauta sau sa il las in pace. El mi-a spus ca nu mai vrea sa vorbeasca cu mine pentru ca nici o data nu o sa fie ceva intre noi....nici eu nu stiu sigur daca vreau sa fie mai mult decat o simpla prietenie da imi place tare de el. dati-mi un sfat va rog!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Este clar ca intre voi nu s-a aprins focul mistuitor al unei iubiri. Ceea ce se intampla intre voi poate fi catalogat cel mult o prietenie cu nabadai dar nimic mai mult. Lipseste acel sentiment de atractie de nestapanit care apare doar in anumite situatii deocamdata inexplicabile in cazul marilor iubiri. S-ar putea sa fie de vina si orgoliul nemarginit ceea ce nu va permite sa accepti anumite compromisuri in relatie.

1 răspuns:
| SkyPilot a răspuns:

Ramaneti amici, nu aveti unul pentruu celalalt sentimente sufficient de puternice pentru o relatie. Cand iubesti pe cineva mai lasi din orgoliu si ajungeti la o cale de mijloc. Voi nu ati reusit, ati considerat propria persoana mai importanta decat relatia voastra. O relatie intre voi nu va functiona decat daca AMANDOI sunnteti dispusi sa faceti concesii (nu sa lasi numai tu de la tine pentru ca il placi).