| OmgThisName a întrebat:

Salut, vă rog sa-mi acordati putina atentie. Ieri am fost la un spectacol de muzica cu parintii si sora mea sa o vada pe o prietena cantand. Acolo am intalnit o fata draguta, pe care o stiam de undeva, dar nu stiu de unde. Am intrebat-o pe prietena sorei mele cum o cheama, ea stia pentru ca este cu ea la aceasi scoala de muzica. Cand am ajuns acasa am cautat-o pe facebook, si da, am gasit-o. Cum as putea sa ii trimit mesaj si sa-i spun ca e draguta, si ca as vrea sa ma imprietenesc cu ea. Idk, mi-e putina rusine, sa-i trimit mesaj direct. Fundaaa!

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Lasa ca o sa faci 18 ani si vei fi in stare sa te bagi pe fir cu fetele, nu uita ca e mai bine sa iti vezi de ale tale pentru ca acum se transmit multe boli, si printr-un sarut pe obraz te poti alege cu herpes.

| neutrino a răspuns:

Ea stie cu siguranta ca este draguta! Daca iti este rusine sa-i trimiti un banal mesaj, nu-i bai, ea sigur primeste destule astfel de mesaje.

| Emilian65 a răspuns:

Fa tot posibilul si intalneste-te cu ea fata in fata si spune-i adevarul.

| cristimihailov a răspuns:

Salut, eu i-as spune ceva de genul:
"Buna, eu sunt Pasaroi si te-am gasit intamplator pe facebook, daca ma mai tii minte... Super poza ta (una din ele, neimportanta). Vroiam cand ai timp sa te intreb cate ceva. Cand ai timp?"

Si ii bagi ceva de genul: asta dupa ce iti raspunde. ca vreti sa va vedeti sa o intrebi ceva. Cand va vedeti ii spui ca ai doua chestii pe care ai vrea sa le discuti cu ea: prima, ea ca fata, ce ar putea sa iti recomande sa ii iei de ziua ei, ca ai incercat multe si vrei sa ii faci o surpriza interesanta. Discuti pe ideea asta mai mult si sari sa o cunosti.

Daca ti se pare ca totul este ok, ii spui ca te-ai vazut cu ea pentru doua chestii. Prima a fost sora ta care ai folosit-o ca scuza (si o lauzi ce idei bune ti-a dat). A doua chestie ar fi daca ar vrea sa va mai vedeti si data viitoare.

| MskDesign a răspuns:

Esti pe invers sau e doar o parere de a mea de om antic?!

| OmgThisName explică:

Si ce sa o intreb?