| angeldevil_9183 a întrebat:

Vin si eu aici cu o problema care sper ca o voi rezolva cu ajutorul vostru.Am o relatie de 4 luni cu o fata foarte frumoasa.Sunt indragostit de ea, o iubesc enorm de mult. Faza e ca, prima luna a fost minunat.Nu am avut nicio cearta, a fost totul ok. Ei dupa asta am cam inceput sa ne certam si ea avand unele schimbari: 1. a renuntat sa iasa cu prietenele ca sa stea cu mine, acelasi lucru facandu-l si eu. Dupa prima luna a venit la mine sub forma de repros ca ea vrea sa stea cu prietenele. 2.Eram acuzat cand faceam o chestie gen, lasand un coment pe facebook la o fata sau comentand impreuna cu o fata o poza sau ca bag in lista fete, ca, caut bagare in seama. Mie nu mi s-a parut, pe langa faptul ca i-am gasit o convorbire cu fostul prin care ii spunea ca sigur nu a mai gasit fata ca ea, isi aducea aminte cum era el, cat a fost cu el. 3.Nu vreau sa ma laud sau sa fiu exagerat, dar am facut foarte multe lucruri pentru, adica, de fiecare data cand ma intalneam cu ea eram atent, ba o ciocolatica, ba altceva ce stiam ca ii place ei, daca ma suparam dintr-o chestie tot eu o cautam, prin reprosuri cei drept sa vada ca a gresit. dar ea nu face lucrurile de genu(tin sa va spun ca are bacu anul asta). 4.Sunt zile in care porneste sa faca o chestie normala, adica gen sa stam undeva sa ne sarutam sau ca ii e dor de mine sa ne vedem, ne iese totul, dar sunt zile in care porneste ce am scris dar termina prost.Adica ba ma ia cu altceva, ba e agitata, adica nu e ca in zilele celelalte. 5. Vorbesc cu ea o chestie serioasa si ba nu e atenta, ba ma intrerupe si isi aduce aminte de o chestie banala care nu are nicio treaba cu discutia si stie ca ma enerveaza dar tot o face. 6. S-a certat la inceputul relatiei noastre cu o prietena si aia incepuse la un moment dat sa isi ceara scuze prin mesaje etc.Si eu am tot intrebat-o daca a mai cautat-o si ea imi zicea ca nu, pana cand intr-o zi am gasit mesaje normale de la ea ca si cum vorbeau de mult. M-a mintit si mi-a zis ca nu a mai cautat-o. 7.Si ultima, are o privire care ma exaspereaza.Intram undeva studiaza tot, se uita stanga dreapta, cateodata se uita mai insistent spre alta masa si o intreb de ce se uita si imi spune ca nu se uita, se uita in ansamblu, nu conteaza ca e baiat sau fata, dar pentru un baiat gestu poate fi interpretat si nu vreau sa am placerea sa vina ala la masa si sa o intrebe ce face sau sa o agate de fata cu mine.
Astept si eu pareri si sfaturi ca simt ca sunt orb sau chiar iubesc cu adevarat si vad lucrurile anormal.
Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| alinutza92r a răspuns:

Greu! Desi sunt fata,noi de obicei suntem greu de multumit,asa suntem noi, vrem mereu totul pe tava,(tin sa spun si eu ca am bacu anul astalaughing ).Ai putea sa faci in felul urmator, 1-2 saptamani,nu ii mai faci pe plac,abtine-te sa o mai suni des, abtine-te sa ii mai iei cate o ciocolatica, iar atunci ai sa vezi cum ea are sa te caute si cum nici nu o sa te mai minta.Dar daca nu tine la tine si te tine pe post de "catelus" atunci o sa-ti dea papucii pentru ca nu o sa ii mai faci pe plac si nu o sa-i placa.Acum tu stii,e spre binele tau sa vezi daca are sau nu sentimente pentru tine,daca are sa stii cat de puternice sunt, iar daca nu are, NU ARE ROST! Multa bafta!

5 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Eu cred ca e o imatura. avand in vedere ca are aproape 19 ani,sa se comporte asa nu prea se potriveste.

Nu te asculta,nu iti arata ca te iubeste, iti reproseaza mereu chestii, te minte... face ceva bine?!

De la ea vine multa indiferenta.Ai grija ce iti doresti!

| sirena1 a răspuns:

In timp ce citeam mi-am amintit cum am facut eu la inceputul relatiei si am fost la fel doar ca putin mai devreme, dar asemanator ca aveam perioada cu capacitatea tongue.Eu greseam si tot el venea la mine, el gresea si tot el venea la mine si la un moment dat ma invatasem pana am discutat si mi-a zis ce il deranjeaza.De atunci am realizat ca tin la el si ca sa ma faca sa inteleg mi-a demonstrat ca el nu mai vine.El isi recunoaste greselile, dar eu nu...asa a zis el si chiar asa faceam.Mi-a facut-o odata ca nu a venit dupa mine si atunci ne-am despartit din cauza orgoliului meu ca eu nu am vrut sa accept ca am gresit a durat cateva zile dupa care ne-am impacat.Cel mai indicat este sa discuti cu ea SINCER daca vrei sa devina o relatie serioasa pe parcurs.Castigati-va increderea reciproc.Si eu am avut perioade in care nu realizam ce se vorbeste cu mine ca aveam gandul in alta parte si la perioada cu BAC-ul am avut asa toata perioada si mai rau de atat ca mai aveam atunci pe cap si scoala de soferi.Am reusit cu brio la amandoua DIN PRIMA, dar intr-adevar am dat un pic la o parte restul...adica pe el, familia, curatenia prin casa.Acum depinde si de ea.Comunicarea este cea mai buna prietena intr-o relatie!

| motu81 a răspuns:

1.Posibil ca fata sa aiba probleme mari in famile de aia nu e atenta la dicursurile tale incearca sa afli daca e asa si asta ar explica scimbarea ei de la o zi la alta.2.La inceputul unie relati nu ar trebui sa exziste situati asemanatore e nevoie si de incredere pentru a fuctiona o relatie.3.Asa e caracterul unelor persoane mai curiosi vreau sa stie tot sa vada tot pentru asat nu e de speriat dar e una sa fixsezi o fata si alta un baiat mai ales cand ai preten si e si langa tine.4.Scuze ce interes mai ai tu a lasa coment la poze la alte fete sau la ce avei nevoie de alte id de fete in lista ta.Dar din faptele ei cu miciuna si convorbire cu fostul eu zic sa o pui la incercare sa nu cazi de fraier si sa se foloseasac doar de tine saculta sfatul lui"buburuza"e cel mai bun pentru tine.

| angeldevil_9183 explică:

Buburuza, sa stii ca am actionat inainte de a vedea raspunsul tau.Adica de dimineata am fost mai rece, fara telefoane, raspunsuri la mesaje scurt si la obiect, si azi mi-a zis ca de dimineata a incercat sa fie bine si eu nu fac nimic.Si atunci i-am rasp si i-am zis, ca, e bine cand cineva se chinuie de unul singur? Si mi-a raspuns ca nu.Si i-am zis ca asa ma simteam eu, ca ma chinuiam de unul singur si ea nu facea nimic.I-am zis ca asa voi fii, nu mai vreau vorbe, ci si fapte impreuna cu ele asa cum faceam eu.Ma suna acum si imi spune ca am uitat-o? Imi spune ca ii e dor de mine, ca in momentul asta vrea sa ma stranga in brate.
Sirena1, daca nu comunicam pana acum nu mai eram impreuna.E prima relatie a mea si am 23 de ani in care comunic excelent.Chiar sunt multumit.Dar imi da impresia de egoism cateodata.Ex:azi mi-a dat mesaj si mi-a zis ca se apuca de invatat si mi-a zis ca ma iubeste la sfarsit.I-am raspuns si eu cu spor la invatat. Dupa i-am dat mesaj, lasand-o sa astepte, zicandu-i ca normal ca o iubesc.

| angeldevil_9183 explică:

Si mi-a zis ca se supara daca nu ii raspundeam ca si eu. Face un lucru si vrea sa ii raspund la fel, dar nu s-a gandit ca de fiecare data cand am facut ea nu a venit cu aceleasi asteptari pe care le meritam.
E foarte interesant ce zici sirena1, la un moment dat va cam plictisiti de bine si cautati altceva, dar dati de rau si vreti acel bine inapoi dar nu mai e posibil.Eu unu unde am scuipat numai ling.Asa ca trebuie sa aiba mare grija de acum.
Motu81, nu are probleme de familie.Cunosc orice cearta care o are cu parintii.Adevaru ca o cam tine din scurt, dar la capitolul asta comunica.In legatura cu privirea ei ma dispera, ea nu intelege ca se uita peste tot si mai ales priveste ca sa vada daca e privita si i-am atras atentia si am amenintat-o, ca, daca vrea sa fie in centru atentiei sa-mi spuna ca o las libera.Eu nu am nevoie de o fata de genu.In legaturile cu comenturile nu am lasat la nico fata ci pur si simplu dadeam comenturi poate chiar la baieti impreuna cu alte fete, adica continuam un coment de al unei fete si pe ea o deranja, in niciun caz nu am nevoie de alt id, decat de ea atat.Pe mine m-a deranjat ca cica eu caut bagare de seama prin asta cand ea a vorbit cu fostul, printr-o discutie care pentru mine la prima vedere ar fi o cale libera de a ma da la ea.Ea mi-a zis ca e o simpla discutie si chiar nu e nimic anormal.Asta cam pune capac si daca mai calca o data pe bec chiar nu are rost.