| Mi828 a întrebat:

Hey. Vreau părerea voastră pentru a-mi da seama dacă un baiat ma place sau nu. Eu sunt o persoana introvertită dar îmi place sa ma duc la petreceri și de puțin timp eu și prietena mea am intrat într-un grup, la început nu prea vorbeam aproape deloc pentru ca îmi este destul de greu sa ma deschid mai ales dacă sunt mai multe persoane lângă mine pe care nu le cunosc. Și cred ca a doua oară când am ieșit afara cu acel grup era un tip care dintr-o data mi-a spus de fata cu toată lumea sa vorbesc și eu despre ceva pentru ca suntem cu toții prieteni și abia de vorbesc și a continuat-o așa vreo 10 minute și eu m-am panicat pentru ca m-a luat pe nepregatite și după de fiecare data când ieșeam afara el era singurul care arată semne ca chiar vrea sa ma cunoască. Și după eram afara cu prietena mea și încă doua fete și una dintre fetele astea este iubita prietenului lui și ei erau in acelasi loc ca noi dar erau cu alți băieți. Și la un moment dat ei doi au trecut pe lângă noi și tipul asta s-a uitat la mine câteva secunde și i-a spus prietenului lui dacă pot sa stea la masa cu noi. Și am vorbit in acea seara cu el. Și acum de fiecare data când ma vede ma saluta doar ca tipul asta nu saluta pe nimeni. Adică o saluta pe prietena mea care este și vara-mea de fapt pentru ca el e prieten cu fratele ei dar pe mine nu ma salutat niciodată înainte de asta și nu am văzut sa salute pe nicio alta fata. Și după in acea seara am comandat pizza și știam ca el lucrează la acea pizzerie și s-a dus maică-mea jos ca sa o ia și am văzut ca o stat destul de mult timp și când a venit mi-a spus ca a lucrat cu el anul trecut câteva luni și după când i-am spus lui chestia asta a început sa îmi spună despre cât de mult o apreciază și o respecta. Și după nu l-am mai văzut 1 săptămâna. Și ieri când eram la o petrecere el era la o masa aproape de a mea și nu am mai avut țigări și m-am dus sa îl întreb pe el pentru ca data trecută el fumase de la mine și mi-a spus ca o sa pot sa fumez din țigările lui data viitoare. Și vorbea cu prietenul lui și se uita la ceva articol pe telefon și după ce l-am întrebat i-a spus doar la prietenul lui sa scoată pachetul de țigări din geaca și sa îmi dea una și după s-o întors la telefon și nu mi-o mai spus nimic. După ce am plecat înapoi la masa mea am văzut ca se tot uita la mine și s-a ridicat de la masa și s-a dus la una mai aproape de grupul meu unde erau câțiva prieteni de-ai lui dar încă se uita la mine. Și după ce s-a dus înapoi la masa lui am rugat-o pe prietena mea sa se ducă sa ii ceara o tigara pentru mine și ea era beata și s-a dus. A stat acolo vreo 5 minute și după a venit cu o tigara și am întrebat-o despre ce au vorbit și mi-a spus ca își aduce aminte doar ca el a spus ca nu erau țigările lui și ea i-a spus ca era pentru mine tigara și după nu își mai aduce aminte ce a spus dar când am plecat de-acolo am văzut ca iar se uita la mine și nu înțeleg ce ar trebui sa înțeleg din asta. Ma puteți ajuta cu un sfat va rog? Îmi place puțin de el dar nu știu dacă sa încerc ceva pentru ca nu știu el ce părere are despre mine. Apropo am aproape 17 ani și aproape 18 și eu nu am avut niciodată un iubit și nu m-am sărutat cu un baiat și el nu știe chestia asta și mi-e frica ca dacă i-as spune ar crede ca sunt ciudata pentru ca toate prietenele mele au avut o gramada de iubiți pana acum.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E ciudat. pare că are o simpatie pentru tine da în același timp poate să fie și doar o persoană prietenoasă care așa se poartă cu toată lumea să-i ajute să se integreze mai bine.
până acu n-ai semne prea mari de la el că te place, așa că nu ai ce să faci decât să aștepți să vezi cum evoluează lucrurile. mai du-te și tu și mai bagă-te cu el în seamă din în când să vadă că ai fi interesată

| Anonima163333 a răspuns:

Salut! Nu stiu exact daca simte ceva mai mult decat prietenie pentru tine, din cele spuse, sunt sanse sa vrea doar sa te integrezi si sa iti faci prieteni in grupul respectiv.
Ce are daca esti timida? Si eu sunt timida si ma plac multi baieti.
Mai acorda-i timp, eventual vorbeste cu el si spune-i ce simti.
Succes!

| Peachdelight a răspuns:

In primul rând relaxează-te. Sunt băieți cărora le plac "ciudatele" dar oricum ciudat e mult spus. Pur și simplu le plac femei care sunt mai timide, mai inocente și așa mai departe. Eu consider ca daca ai avut mulți iubiți nu e vreun atuu sau ceva cu care sa te mândrești. Acum ori el te place ori pur și simplu e destul de dragut încât a observat timiditatea ta și încearcă sa te facă sa te deschizi încât sa te acomodezi mai repede in grup. Eu îți propun sa ii mai oferi timp problemei și sa vezi cum decurge iar la un momendat sa îl iei frumos de-oparte și sa îl intrebi pur și simplu daca te vede mai mult decât o prietena.