| Ionut2210 a întrebat:

Salut.Voi scrie mult, si nu am pretentia neaparat ca sa cititi, mai mult caut sa ma descarc. Sunt zic eu un baiat normal, am 22 de ani, am licenta anul asta, ma comport normal si imi vad de treaba mea, lucrez..am un job normal ca toti oamenii normali. Problema mea consta insa in relatia mea cu cei din jur. Am o iubita de aproape 6 ani de zile. Toate bune si frumoase, pana acum vreo doi ani, cand ea a inceput sa se schimbe total(totodata atunci au inceput si problemele mele). Acum cam 2 ani de zile, iubita ema a inceput sa aiba probleme, nu stiu de ce natura, dar: Dintr-o data, fara sa sufere de vreo boala ceva, a inceput sa spuna ca vede demoni, si tot felul de aratari, si ca vor sa o i-a in Iad. Am fost langa ea, m-am mutat cu ea, stateam ori cu ea, ori tineam elgatura prin sms, sau la telefon aproape tot timpul. Apoi lucrurile s-au inrautatit, a inceput sa spuna ca vorbeste cu un anume Iosif, care este un fel de inger bun, care o ajuta sa scape de demoni. Atunci am crezut ca este cazul sa le spun parintilor ei, si am mers la doctor. Dupa indelungi sedinte cu psihologi si psihiatri si o gramada de teste, devenise slabita, palida, trista, nu stiam ce sa mai fac. Toti medicii la care am fost cu ea au spus ca nu sunt nici cele mai mici semne ale unei boli mintale. La cateva zile, am lasat-o numai 5 minute singura..si cand m-am intors, stupaore..isi taiase venele de la mana dreapta cu o lama. Am fugit repede la spital si a fost salvata. Dupa ce s-a externat, a inceput sa discute pe yahoo messenger cu diverse persoane care culmea il cunosteau pe acest Iosif.Am incercat si eu sa dau de acest Iosif, nu am reusit. Apoi totul a inceput sa devina din ce in ce mai ciudat. Se purta din ce in ce mai ciudat, nu mai vorbea cu mine, discuta doar cu persoanele care il cunosteau pe acest Iosif. Intr-o zi a plecat de acasa, spunand ca merge la cumparaturi. Mi-a parut ciudata comportarea ei, asa ca m-am dus dupa ea. A mers pana la un bloc din apropiere si s-a intalit cu un baiat. Au intrat in scara. M-am dus dupa ei. Soc.ii facea sex oral tipului. Nu am zis nimic, m-am retras si am asteptat-o acasa. Eram trist si suparat, ca ma inseala. Insa soc si mai mare. Imi zice senina ca a facut asta pentru ca sa ajute nu stiu ce prietena, pentru ca asa i-a zis Iosif. Am incercat din nou sa dau de Iosif. Am gasit un id de messenger. Am intrat si l-am injurat de toti ranitii si familia lui. Imi raspundea evaziv, fara sa injure si se comporta civilizat ( e un nebun ciudat). I-am zis sa nu mai discute cu Iosif, si mi-a zis ca daca nu mai face asta o sa o ia demonii in iad, si ca se omoara daca nu o mai las sa vb cu el. Apoi la o saptamana, ma trezeste din somn, si imi spune ca trebuie sa vorbim. Venise o fata pe la noi in vizita, nu o cunosteam. imi spune ca trebuie sa fac sex cu ea, ca asa a zis Iosif ca trebuie. Izbucnesc nervos si plec din casa. Apoi a incercat iar sa se sinucida, a inghitit peste 50 de pastile. Simteam ca innebunesc si am inceput sa vorbesc cu o colega de la facultate. I-am spus tot. Devenise cea mai buna prietena, la care reuseam sa ma descarc. O apreciam mult si tineam la ea. Dupa un timp, insa, parca mi-a dat cu cerul in cap, mi-a zis sa imi las iubita nebuna si sa fiu cu ea, ca s-a indragostit de mine.I-am zis ca nici nu ma gandesc, si nu am mai vorbit cu ea. Nu i-am mai raspuns la telefon, nu am mai bagat-o in seama la facultate. A trecut un timp, si credeam ca a uitat.Deodata insa aud vestea la facutate. Sarise in fata metroului.s-a sinucis. M-am simtit si ma simt inca vinovat.de ce eu?sad Apoi iubita mea a inceput sa zica ca vorbeste cu fata care s-a sinucis. Zicea ca o vedea, si ca ii povesteste lucruri. Apoi fata cu care eu trebuia sa fac sex...s-a sinucis si ea. Iubita mea spune ca a luat-o demonii, ca este din cauza mea. Ma simt air vinovat. Il caut iar pe Iosifala, vorbesc cu el pe messenger, si apoi ma duc la politie. Fac plangere impotriva acestui Iosif. Dupa vreo 2 saptamani, sunt chemat la politie. Cica nu exista niciun Iosif, imi da o amenda, o platesc, si ma duc acasa. Acasa iubita mea, imrpeuna cu inca o fata, care s-a recomandat Anca. Imi spune ca si cu ea trebuie sa o fac. Ori eu ori un anume Daniel. le zic ca sa o faca Daniel. Dar, cum era de asteptat, tipul a refuzat, le-a zis ca sunt nebune. Am zis ca nu fac nici eu, ca si eu sunt de parere ca sunt nebune, ca nu exista niciun Iosif. Iubita mea a pus mana pe o lama si a zis ca isi taie gatul cu ea daca nu o fac. I-am luat lama din mana si a zis ca imedait ce nu sunt atent se arunca pe geam. Era sustintua de aceea fata Anca, si ea a zis ca se sinucide. Am inceput sa plang..nu stiam cum sa ies din asta. Am luat hotararea tampita sa o fac cu Anca. Am facut si chestia asta, cica am scapat-o de demoni. Acum imi spune ca s-a indragostit de mine, iar iubita mea tot face planuri sa mai aduca si alte fete care au nevoie de acest lucru. Uneori simt ca de fapt, eu am innebunit in taota chestia asta. Parintii ei au parasi-to, auz is ca nu vor sa mai auda de ea, prietenele ei toate, la fel nu vor sa mai auda de ea. Vorbeste doar cu prietenii care il iubesc pe acest Iosif, si face tot felul de lucruri ciudate. Vrea sa faca sex cu alte fete, alti baieti, si se roaga de mine incontinuu sa o fac cu alte fete pe care le aduce ea.

ps: stiu ca am scris mult si fara rost, dar chiar nu mai rezist.o sa cedez.sunt la capatul puterilor.

33 răspunsuri:
| PisSsy a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa vorbesti cu un preot, nu stiu cat de credincios esti dar iti spun ca v-ar ajuta mult.Mai mult ca sigur e demonizata daca spui ca probleme medicale nu sunt. Sunt multe persone care nu au probleme de ordin medical si dupa ce apeleaza la un preot constata ca aceasta este cauza!

| mihai69 a răspuns:

Dacă povestea e reală, e cam mie-n sută o chestie cu droguri și spălare de creiere. Cine se ocupă cu asta e periculos, mai ales pentru faptul că va căuta să-și lărgească „audiența".
Sincer? oricât aș ține la ea, aș fugi mâncând pământul!
Ori o iei și vă izolați de lume cam un an sau doi, dar undeva unde nici nu se-aude trenul, știi? Fără net, tv, alte alea. Doar apă, paie și bătaie, plus ceva sapă, mătură și ce mai trebuie prin gospodărie. Poate așa iese din cercul în care a fost atrasă. Și în care, mă tem eu, ești și tu pe cale să intri, deși crezi cu totul altceva.
PS nu te teme, i0 nu-s Iosif!

| Ionut2210 explică (pentru mihai69):

Iti multumesc din suflet pentru faptul ca nu ai venit sa ma iei in ras. Nebun nu sunt, te asigur. Nu cred ca ea este genul care sa consume droguri. Ceea ce ma sperie, este ca cei cu care vorbeste, gandesc fix asemeni ei, sunt ca un grup pe care nu il poti convinge de absolut nimic. Ceea ce cred ei, este perfect real si bun si nu accepta critici. Nu stiu unde sa ma izolez, am job, facutlate, totul in Bucuresti. Unde sa ma duc si din ce sa traiesc? Nu reusesc sa mai dorm noaptea, imi vine sa imi smulg parul din cap. Nenorocitii aia se joaca cu mine, si nu am ce sa fac sad As vrea doar sa pot da ochi cu Iosif ala. Inclusiv politia m-a luat in ras, desi le-am dus converatile gasite pe contul ei. Fac conferinte cu acel numit Iosif, si le spune tot felul de tampenii. Eu nu pot sta acasa sa o opresc sa mai vorbeasca cu ei. Pleaca la prietene si tot vorbeste.

| Alcyon a răspuns:

S-ar putea sa fi intrat intr-o secta, condusa de acest individ ce-si spune Iosif. Nu stiu la ce psiholog ai dus-o, dar mi-e greu sa cred ca prietena ta e 100% normala. Parerea mea e ca are niste probleme destul de serioase, pe care se pare ca nu vrea sa le recunoasca. Sfatul meu e sa te desparti de dansa. Ti-e greu, sunteti de mici copii impreuna, dar sanatatea ta psihica e mult mai importanta. In felul asta, o sa innebunesti inaintea ei. Ea si-a ales singura acest drum (sa intre in aceasta secta ciudata). Incearca sa-ti alegi si tu propriul tau drum. Viata e si-asa destul de grea, nu ai de ce sa ti-o complici si tu singur, cu astfel de persoane. Elibereaza-te de ea, pana nu e prea tarziu.

| Duucu a răspuns:

Troll... nu ți-a ieșit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt Iosif.

Mă copile, ce imaginaţie bogată şi perversă ai. Tu ar trebui să te duci la un psihiatru, sincer.

| Ionut2210 explică (pentru anonim_4396):

"Eu sunt Iosif.

Mă copile, ce imaginaţie bogată şi perversă ai. Tu ar trebui să te duci la un psihiatru, sincer."

Eu nu o sa inteleg niciodata, de ce cineva se baga in seama si jigneste pe cineva, care nu i-a facut nimic. Daca as avea nevoie de un psihiatru, as avea nevoie sa imi tratez o boala. As fi un om bolnav care trebuie ajutat, nu jignit.

In prima faza, cand ai zis ca tu esti Iosif, mi-a venit in minte sa te injur, ca iti bati joc de mine desi eu sufar, dar nu cred ca merita, o zi buna, si incearca sa ignori intrebarile la care nu poti spune macar o vorba buna

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ionut2210):

Şi ce vorbă bună ai vrea să îţi spun mă, în privinţa scenariului tău horror? (Btw, ar ieşi un film bun)
Ce ai vrea să auzi, "IA O ŢEPUŞĂ ŞI INFINGE-O IUBITEI TALE ÎN INIMĂ, E POSEDATĂ!"?

| Ionut2210 explică (pentru anonim_4396):

Nu stiu ce s vrea sa aud. Dar sincer nu mi-a prins bine jignirea ta. Preferam sa nu am niciun raspuns, in loc sa am raspunsuri care sa ma jigneasca. Nu cred ca am zis nicaieri ca sunt pe bune demoni sau draci sau ce vrei tu. Sunt cat se poate de normal si stiu ca nu exista asa ceva. Cautam o rezolvare, nu stiu, orice, sa ma duc undeva sa cer ajutor la cienva, o expicatie de orice fel, nu stiu, orice, dar nu sa fiu jignit

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ionut2210):

Ok fie.
Te-ai gândit cumva că iubita ta poate consuma droguri? Şi din cauza asta se comportă aşa sau ceva?
Cât despre cele două sinucideri şi fetele ce vroiau să se culce cu tine. Ţi-ai lăsat imaginaţia să zburde.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fratee...nu mi-am luat popcornul...asta da film horror!

acuma serios vb..nu cred ce ai zis tu pe acilea dar daca totusi eu ma insel si e adevarat zic ca ultima sansa e exorismul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Surprinzator dar am citit tot si inca nu imi dau seama daca e inventie sau nu. daca e trebuie sa recunosc. e buna.

dar hai sa iti fac in joc. nu ai altceva de facut decat sa o duci la un spital de nebuni sa o internezi acolo. daca reuseste sa se sinucida nu o sa mai ai liniste pana mori, o sa incepi sa faci ca ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ionut tata sfatul meu e asta:
1 bucurate de ce ai acum langa tine. Stiu cativa barbati care ar da orice sa ca se culce impreuna cu iubita lor si inca o femeie,
2 scapa de obsesia Iosif, si ofera-i iubitei tale ceea ce are nevoie, suport fizic si psihic, si usor usor tu vei lua locul acelui iosif, FI STALPUL DE CARE SA SE SPRIJINE, pentru ca iti place sau nu asa e ea. Are nevoie de cineva puternic langa ea care sa o indrume si sa ii arate calea de urmat.
3 fi mai deschis in privinta sexualitatii si nu te rezuma la monogamie. Daca amandoi sunteti fericiti asa sincer nu vad care e problema.
4 problema nu e numai la ea ci e si la tine. Iubita ta si-a descoperit sexualitatea refulata si incearca sa iti deschida si tie ochii. Ai spus ca i-a facut tipului acela un oral. Ti-a facut si tie asta?
5. Daca iti dispace tot ce am scris mai sus paraseste-o oricat de greu ar fi si ia-o de la inceput alaturi de alta persoana mai compatibila cu tine.
Spor

| darriya a răspuns (pentru anonim_4396):

Pe tine te-as trimite la iosif laughing), n-ai inteles ca fata a incercat sa se omoare, vb cu demonii se calareste cu barbati pe care nu-i cunoaste? un om normal ar face lucrurile astea dupa parerea ta de destept ce esti si de sfatuitor laughing) roaga-te sa nu ai parte de o asa femeie in viata ta.(calarindu-se cu atatea femei sa nu se si imbolnaveasca)

| anonim_4396 a răspuns (pentru darriya):

Draga mea se numeste santaj emotional si am avut si eu parte de asa ceva. In ce priveste calaritul fiecare e liber sa se calareasca cu cine doreste. Atata vreme cat o face cu cap. Din punctul meu de vedere tipa are probleme psihice, iar oricealtceva in afara de un medic psihiatru nu o poate ajuta. Eventual amicul de mai sus sa caute unul pe care il cheama Iosif laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma, daca tot nu o poti vindeca si nici nu vrei sa o parasesti, macar priveste jumatatea plina a paharului: sex la discretie cu necunoscute! Salveaza-le pe fete de la moarte, nu o mai arde dosniac!

Atat timp cat nu te obliga nimeni sa bei pipi sau sa-ti dai cu rahatei pe fata, nu vad care e problema. Da, ok, prietena ta e nebuna si face sex cu orice necunoscut dar asta nu e atat de iesit din comun. Gandeste-te ca ai o iubita foarte libertina din punct de vedere sexual, care se sinucide des. Si da-i o bere lui Iosif, orice om care iti trimite fete cu care sa te culci, e prietenul tau!

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

Am citit pana la jumatate.Deja ma doare capul.
Fratele meu... ca sa fiu in ton cu subiectul,

da-i doua educative dupa ceafa.

| darriya a răspuns:

Dar de ce nu ai incercat sa o duci la biserica? de ce o lasi asa, crezi ca isi va reveni stand asa si sa faca sex cu barbati pe care nici nu-i cunoaste? ori te desparti de ea sa nu innebunesti si tu ori o ajuti pe cale religioasa, sau o internezi la..., scuze alte cai nu ai

| KaterinaРомановский a răspuns:

E simplu: ori ia droguri, ori a intrat in MISA.

| angus35 a răspuns:

Daca este adevarat ce ai scris prietena ta a intrat cu siguranta intr-o secta satanista.Sunt simptomele clasice a implicarii intr-o astfel de secta.Ce sa faci? Medicii nu pot sa o ajute. Daca o duci la un spital de nebuni situatia ei se va inrautati.

| Coarna_Mihai_1990 a răspuns:

Ori e o poveste de SF sau HOROR, sigur ar iesi un film tare smecher, ori tu esti blestemat, OMG cum dracu frate sa ti se intample astea, ce dracu e asta frate, daca e adevarat iti mananca viata dracu o sa te faca sa te omori ca dreacu cauta o metoda si scapa de ea frate o sa te simti vinovat dar daca e POSEDATA mai bine da-o dracu oricat ai iubi-o... traieste dracu ca mori cu ea... Dar sincer nu cred ca e adevarat dar daca e scapa de ea happy big grin

| Ionut2210 explică (pentru Coarna_Mihai_1990):

Uneori chiar imi imaginez ca nu este adevarat, ca intr-un fel, poate sa fie doar un cosmar. Dar este cat se poate de adevarat. Ma urmareste chestia asta pretutindeni, imi vine sa urlu de durere. si nu, nu o pot lasa la greu. Inca o vad ca fiind bolnava, fiind destul de sigur ca posedatii sunt doar in filme.

| Anemona2020 a răspuns:

Buna nu stiu daca este sau nu adevarat ceea ce ai povestiti tu dar sincer este captivant.Acum e exact ca in filmele alea nimeni nu te crede si trebuie sa le dovedesti tu. Eu as sugera sa consulti un preot sa il aduci acasa ca sa vorbeasca cu ea, poate el o sa inteleaga dar vezi dupa parerea mea ar trebuie unul dinasta asa mai mare episcop sau ceva de genu sau si unul de la tine dar nu prea am eu incredere in astia, dar oricum du-te la biserica vorbeste cu el povestestei totul si incearca sa o duci si pe ea. incearca asta daca o sa mearga este bine daca nu parasesteo stiu ca o sa fie greu dar asta ee nu poti sa iti distrugi viata stand langa o astfel de persoana. Si vezi cum e si in viata asta vedem atat de multe filme si zicem ca este fictiune ca nimic nu e adevarat dar cu adevarat in lumea asta nimic nu se poate sti... poate noi nu credem in fantome, in zei, demonii dar ar trebuie sa ne gandim ca acestea fara ca noi sa ne dam seama chiar exista.Sunt oricum atatea lucruri in lume fenomene pe care nu le putem explica, si oricine aude aceasta poveste sau oricare alta te crede nebun sau zice ca inventezi ca sa atragi atentia dar nimeni nu stie cu adevarat ceea ce simtit tu. Eu asta m-a simtit sa iti spun acum asta cred ca este cel mai bun sfat sa vorbeste cu un preot poate prietena ta chiar trebuie exorcizata pe lumea asta orice este posibil sa stii chiar daca nimeni nu crede asta e adevarul...

| MankoBreaker a răspuns:

Poți încerca să o filmezi (pe ascuns desigur) când are unele reacții neobișnuite și să te duci cu dovada la psiholog.
Poți să te uiți prin conversațiile ei cu acest Iosif.
sau... poți să o faci să facă/nu facă ceva dacă îi spui "așa mi-a zis Iosif" sau "așa mi-a zis prietenul lui Iosif" (deși metoda asta nu este foarte bună)

| NoSound16 a răspuns:

Pe bune asta este real :? Ciudate intamplari... Incearca sa te duci la o biserica s-o exorcizeze fara suparare daca te jigneste asta

| HunkMan a răspuns:

Frate,eu in locu tau plecam de mult, risti sa te omoare si pe tine, e nebuna..sincer

| cristicristi9999999 a răspuns:

Poate iubita ta se comporta ciudat ca are probleme psihologice sau poate a intrat intro alta religie? Tias zice sa o parasesti o sa fie greu dar altceva ce sa faci?

| Ionut2210 explică (pentru cristicristi9999999):

Nu pot sa o parasesc....nu am cum.Sunt cu ea de cand eram un copil. Cat despre probleme psihologice..am mers cu ea la doctor, si nu au gasit nimic in neregula. Nu mai inteleg nimic, e ca un cosmar. La faptul ca a aderat la o alta religie nu m-am gandit, nu stiu ce sa fac mai departe, de unde sa incep si cu cine sa vorbesc

| darriya a răspuns (pentru Ionut2210):

Cu cat stai cu ea cu atat vei innebuni si tu si ea mai rau. vei intra in secta ei nevoit, vezi sa nu aungi sa omori oameni datorita lui iosif pentru ca asa ii porunceste iubitei tale. fugi cat mai potiiiiiiiiii

| cristicristi9999999 a răspuns:

Mai mult as zice ca are o alta religie nebuna sau cum se mai zice secta ...as zice sa chemi un preot sau sa le zici parintilor tai ......si poate chiar e vreo cauza oricare incearca sa pui un aggent la calculator si vei afla cu cine se scrie si ce

| Ionut2210 explică:

Am fost neinspirat sa pun problema mea pe un astfel de site. Rog moderatorii sa stearga intrebarea. Multumesc

| AlinaAlinda a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu un preot si sa te sfatuiasca el.

| IosifORALtorul a răspuns:

Totul este doar in imaginatia ta. Eu nu exist. Iubita ta nu exista. Anca nu exista. E doar un vis. UN VIIIIIIIISSSS.