| Winners10 a întrebat:

Salutare. Am si ei o întrebare. În curând vine ziua iubitei mele și as vrea sa îi cumpăr ceva + un buchet de flori, doar că este genul de persoana care sune ca să nu mai dau banii aiurea pe lucrurile astea ( cadouri, flori ) inutil. Odată am fost aproape să ne despărțim din cauza asta.

Dacă o voi întreba ce isi dorește îmi va spune ca nimic, dar dacă i-as lua clar s-ar supara rău. Cum să procedez? Măcar un buchet de flori aș vrea să îi iau, însă nu aș vrea să risc și să se supere pe mine și sa o pierd din cauza asta.

Cum ar fi mai bine?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Pantofi cu toc, femeiile adoră pantofii. Doar trebuie sa stii ce numar poarta ca sa nu i fie prea mici sau prea mari, ce varsta are?

| Violleta2022 a răspuns:

O floare nu este un lucru aiurea, niciodata!

Nu stiu cati ani are iubita ta, dar ori este copil foarte mic, ori este materialista si snoaba, daca nu-i capabil sa inteleaga semnificatia unui buchet de flori.

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu a sugerat ea ce si-ar dori? Poti sa-ti amintesti de cand ati fost undeva prin magazine etc si ea a dat de inteles ca ii place ceva? Daca aproape v-ati despartit din aceasta cauza, rezulta ca nu sunteti prea maturi. laughing Ar fi ok sa ii respecti dorinta, nici mie nu-mi plac florile, prefer consumabile precum dulciuri drept cadouri. De cat timp sunteti impreuna? Cred ca ea doreste sa ii arati ca iti pasa mai mult decat cumparand cadourile basic pe care i le poti oferi oricui, in orice situatie : flori + ceva banal. Ce interese are? Din intrebarea ta rezulta ca nu o cunosti deloc.

| Hammurabi a răspuns:

Dacă a existat deja o discuție în care ți-a spus să nu mai dai banii aiurea pe chestiile astea cadouri/flori, probabil ar trebui să ți cont de dorința ei.
Sunt persoane cărora nu le plac cadourile.
Eu am avut odată o prietenă care nu suporta nici măcar să i se spună la mulți ani de ziua ei. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un singur trandafir roșu. happy