| WgStefan a întrebat:

Salutare. As avea nevoie de o parere la povestioara mea.
Deci, eu am o relatie cu o fata de vreo 4 ani, a fost iubire mare etc...dar din partea mea s-a cam stins, desi inca mai tin la ea, si exista un alt cuplu tot de vreo 4 ani împreună. Ei, eu cu fata din celalalt cuplu ne am inteles de cand ne stim, cu putin inainte de a incepe amandoi marile relatii, vorbeam rar, la cateva luni, chiar si cat am avut relatie. De vreo luna am început sa vorbim aproape zilnic, ne-am si vazut de cateva ori, eu i-am spus ce simt pentru ea( imi era draga dintotdeauna) etc. Si se pare ca si ea a început sa aiba ceva sentimente pentru mine, pentru ca desi se certase cu iubitul ei din cauza mea oarecum, tot ea m-a cautat sa ne mai vedem o ultima data. Nu ne-am sarutat, dar ne-am tinut de mana, in brate, exact ca doi îndrăgostiți la inceput de drum. Pana la urma, ea a luat cu greu decizia sa ramana cu el, si noi sa nu mai vorbim deloc.
Ce parere aveti?

14 răspunsuri:
| Gofigi a răspuns:

Buna decizie a luat

| Horus35 a răspuns:

Păcat. Voi doi va meritați unul pe altul.
Iubitul ei și iubita ta nu merită nimic din ceea ce se întâmplă.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Părerea că nu am înțeles de loc, cine pe cine mai iubea și de ce.
Dar se pare că ești pe drumul cel bun.

| Antopuff a răspuns:

A avut un moment de ratacire fata respectiva laughing si asta ar trebui sa te puna si pe tine pe ganduri

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Asta e un esec pentru tine.
Ai o relatie ok, si cauti fluturi in stomac, care apar doar la noile cuceriri. Nasol, nu prezinti siguranta.
Ar trebui sa evoluezi in relatia actuala, nu sa te uiti dupa altele.

| WgStefan explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Esti fata de imi scrii asta? Am avut destule probleme in relatia asta.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru WgStefan):

Dimpotriva, sunt barbat, si nu te inteleg.
Daca cea de langa tine nu te incanta, inchei relatia, nu o tii "sa fie acolo". Doar pisdele de la tara stau cu cineva de ochii lumii.
Daca tipa de langa tine e ce trebuie, nu te mai intereseaza altele.
Ca barbat, ar trebui sa fii sigur pe tine. Tu esti ***.

| OrdanKarris a răspuns:

Banui ca te-a testat si spera sa fi mai indisponibil emotional decat actualul ei. A vazut ca esti cam la fel si nu prea i-a mai venit sa-l schimbe pentru ca a realizat ca nu schimba nimic decat persoana. Ea voia pe cineva sa o trateze mai la high sictir. Nu sunt 100% sigur pentru ca nu cunosc alte detalii despre increngatura voastra dar asta deduc. Schimbandu-l pe actualul ei cu tine ar fi fost cam acelasi lucru doar persoana diferita. Asa, a vrut sa te vada "o ultima data" ca sa se impace cu ideea ca nu mai vrea nimic de la tine, apoi se intoarce linistita la actualul.

Asa fac majoritatea dupa o despartire definitiva si nici eu nu inteleg de ce: vor sa-l vada o ultima data pe fostul inainte sa nu-l mai caute deloc. Nu ma intreba de unde stiu asta, dar stiu. Dupa cum stii unele femei tanjesc cu anii dupa fostii lor. Aceasta "ultima data" in care te vede este felul femeilor de a se rupe complet si irevocabil de persoana aia. Femeile sunt ciudate, rau de tot.

| Adry05 a răspuns:

Macar ea isi respecta partenerul cat de cat spre deosebire de tine

| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să te despărți de iubita ta dacă nu o mai iubești, nu îți bate joc de ea fiindcă nu merită.

| WgStefan explică (pentru Adry05):

Cum ai ajuns la concluzia asta?

| Adry05 a răspuns (pentru WgStefan):

Pentru ca desi a fost tentata sa actioneze ca tine aka sa aiba o relatie ascunsa pe langa cea a iubitului, si-a dat ceva ce om ar fi si a renuntat si a ales sa ramana in continuare la relatia ei spre deosebire de tine care daca fata accepta ti-ai fi inselat fara niciun regret partenera.

| WgStefan explică:

Esti fata? Da, as fi inselat-o. Nu stii ce probleme am avut noi, asa ca nu judeca. Dar as fi avut remușcări.

| sofisis a răspuns (pentru WgStefan):

Indiferent de problemele pe care le-ati avut, ai decis sa ramai cu ea deci ii datorezi macar sa fii sincer cu ea si sa ii spui ca nu mai e cazul sa stati impreuna. Ti-e frica sa fii singur sau ce?