| Winners10 a întrebat:

Salutare. As vrea sa incep sa vorbesc cu o fata pe care nu o cunosc, dar de care imi place. Nu prea stiu ce subiecte as putea aborda. Imi puteti da niste idei? Sa nu para nici banal/ plictisitor. Please help

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"sa vorbesc cu o fata... Nu prea stiu ce subiecte as putea aborda"

ca să o meriți, identifică și abordează subiecte de interes comun

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu vorbi nimic cu ea. Încearcă să taci cu ea.
În timp ce taci cu ea, o să îți vină în minte subiecte de conversație.

| Adry05 a răspuns:

Realitate sau internet?

| Mosotti a răspuns:

Pai si ea te place? Ce simti in legatura cu asta? Ea isi pune aceiasi problema in acelasi timp?! Cum sa faca sa o bagi in seama?! Ea trebuie sa te placa asa cum esti tu, sa vorbesti natural cum gandesti tu, sa curga de la sine, nu sa stai sa te gandesti ce sa zici. Intra in vorba cu ea, fi tu insuti si vezi cum reactioneaza, daca te place nu te vede banal sau plictisitor. Daca te place, vei simti repede asta, prin ce spune, cum se poarta, cum te priveste. Asa ca da-i drumu.