| Twister09 a întrebat:

Salutare, cum stiu daca am fimoza. Capul penisului e acoperit de piele, dar dacă trag pielea se vede capu, dar n-am tras niciodată pana la maxim.
Cum stiu daca am fimoza?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Exact ceea ce ai descris tu este fimoza!
Un medic urolog, dupa consult iti poate spune ce grad de fimoza ai si ce optiuni de tratament sau interventie chirurgicala poti face.
https://ro.wikipedia.org/wiki/Fimoz%C4%83
https://hombresconestilo.com/ro/fimoz%C4%83/

Sanatate multa!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ai. Problema este că, dacă capul nu se decalorează niciodată, sub el să se adune murdărie, iar acea murdărie să se infecteze. Dacă se infectează, ai o problemă gravă. Asta se rezolvă medical cu o intevenție chirurgicală minoră. Este bine să o faci din timp și să nu aștepți agravarea situației. De asemenea, după operație, și actul sexual se va desfășura în condiții mai bune.

| dullcat a răspuns:

Mergi la medic.

| Emilian65 a răspuns:

Încearcă și decaloteaza penisul pentru a-l curata. Curata-l zilnic cu apa calda și săpun și aplica un unguent(alifie de galbenele, nidoflor).

| VadimIvanov a răspuns:

Ar fi bine sa te duci la un medic.

| PrinceCharming a răspuns:

Cauta o fata si tragei-o. O sa se decaloteze imediat. Vezi sa fie stramta nu d-ai trecuta printr-o suta de scule.
Daca e virgina las-o pentru mine. Sunt Fat Frumos.