| AlexandruIonuț1 a întrebat:

De câteva săptămâni mi-am făcut cont pe site-ul Tinder. Am văzut că nu poți vorbi cu fetele decât dacă plătești, așa că am lăsat-o baltă. Dar, de atunci, am primit notificări de la Tinder cum că 12 fete mi-au dat like. Acum, mă gândesc să plătesc însă eu sunt destul de sceptic legat de posibile cuplări pe net. În plus, trebuie să îți dai codul de acces la contul bancar, ceea ce nu prea îmi convine. Totuși, vreau să știu: vreunul/vreuna dintre voi a reușit cu ajutorul Tinder să iasă la întâlnire cu cineva? Și, bineînțeles, a ieșit vreo relație?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu e o avere sa ai tinder gold, incerci o luna apoi mai vezi apropo conteaza si aspectul fizic te poti inscrie pe o mie de site urii daca esti urat nu isi va raspunde multe, daca esti baiat frumos vei gasi oriunde vei fi pe planeta asta

| OldSoul a răspuns:

Deci, pe scurt:
Tinder iti prezinta cateva persoane, si ai 3 obtiuni, swipe dreapta, care inseamna "imi place" swipe stanga, care inseamna "nu-mi place" si super like, care e tot un "imi place" dar la nebunie.
Cand doua persoane dau "imi place" se face match (compatibilitate) si cele doua pot vorbi pe chat.
Cand tu ii dai superlike unei persoane, respectiva va primi notificare si va putea sa-ti vada profilul si sa-ti raspunda imediat.
Daca tu, sau cealalta persoana da X (nu-mi place) nu vei mai avea posibilitatea sa vorbesti cu aceea persoana, chiar daca ea ti-a dat like.
Asta daca e cont limitat (gratuit) daca cumperi tinder gold, vei avea posibilitatea sa vezi cine ti-a dat like din start, astfel sa poti face mai usor compatibilitati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie să plătești pentru a vorbi cu persoanele. Trebuie doar să ai match.

Legat de Tinder în sine. Well, mai mult de majoritatea cazurilor, persoanele de acolo nu vor ceva super serios. Așa că dacă intri cu speranțe mari pentru o relație lungă, există o probabilitate destul de mare să sfârșești dezamăgit.

Vara trecută am experimentat și eu ce înseamnă Tinder. Făceam match-uri și povesteam cu diverși tipi. La un moment dat am avut un match un anume tip, cu care nu am vorbit niciodată pe Tinder.

Totuși, amândoi aveam adresa de Tumblr în descrierea profilului de pe Tinder, iar unul din noi a dat follow celuilalt, care la rândul lui a dat follow back. Așa că amândoi ne-am avut automat și pe Tumblr.

A trecut ceva timp când postările mele de pe blogul de Tumblr i-au atras atenția, și mi-a scris. Faza ciudată e că niciodată pe site nu-ți amintești de un blog că aparține unei anumite persoane.
După ce am început să vorbim, iar între noi să fie puțin mai mult decât ne-am fi așteptat, am descoperit amândoi că de fapt, Tinder-ul ne-a făcut să ajungem unul la altul, recurgând totuși la Tumblr prin intermediul aplicației.

Într-o altă ordine de ei, el a făcut parte din categoria aia redusă de "oameni super".
În prezent, avem o relație de 7 luni.
How awesome, isn't it?laughing
I couldn't ask for more.

Și tot așa, cunosc încă două persoane, care au relații pe o perioadă lungă de timp datorită Tinder-ului.

| Vladdddddddddddd a răspuns:

Nu trebuie sa platesti ca sa te intalnesti cu fete, trebuie doar sa le dai like fetelor care iti plac si ele sa iti dea inapoi (pentru a putea deschide o conversatie cu ele)
Pentru a avea ''succes'' pe Tinder trebuie : 1.sa ai poze decente si un profil actualizat (sa nu creada ca esti vreun ciudat)
2.sa stii sa vorbesti cu ele. Nu incepi direct cu : ''hai sa facem sex''
3.Sa iti folosesti like-urile in fiecare zi (sanse mai mari pentru un match)

Ps: Depinde si de locul in care stai. In Romania nu este atat de utilizat tinder-ul dar daca stai intr-un oras mare e ok.

Ps2. Eu ca free user in doar 2 luni am avut parte de 3 intalniri din care pe 2 fete am reusit sa le aduc la mine acasa.

| AlexandruIonuț1 explică (pentru Vladdddddddddddd):

Multumesc pentru raspuns, dar ele cum pot vedea ca eu le-am dat like? Adica am vazut ca trebuie sa ai Tinder gold pentru care platesti, ca sa pot vedea fetele care mi-au dat like.